reklama

Investiční fond Startec Ventures otevřel v Karlíně designové coworkingové centrum

reklama

Fond kvalifikovaných investorů Startec Ventures investuje do start-upů v rané fází jejich vývoje a zároveň jim poskytuje potřebné kancelářské zázemí včetně pražského sídla. Coworkingové centrum má podpořit i vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými start-upy.

 Prostory fondu Startec Ventures využívají nejmodernější technologie, a to už při vstupu. Dovnitř se lze dostat pouze na základě technologie pro rozpoznávání obličejů. Leaf Learn, jeden ze tří přítomných start-upů, umístil do hlavního prostoru skříň s bylinkami, které se vyvíjejí za pomoci umělé inteligence. Nachází se zde také otočný stůl, který umožňuje prezentaci projektů využívajících rozšířenou realitu.

„Snažíme se vybírat start-upy, které jsou něčím unikátní a mají celoevropský nebo celosvětový rozměr. Ještě letos bychom chtěli mít v portfoliu 10 start-upů. Do pěti let chceme dosáhnout 15 start-upů a jedné miliardy aktiv,“ říká jeden z partnerů fondu Pavel Brabenec a dodává: „Tento model kanceláří umožnil, že jednotlivé start-upy mezi sebou brzy začaly samy spolupracovat.“

Kromě nejmodernějších technologií je v sídle Startec Ventures všudypřítomné i umění – cyklus 20 obrazů nazvaný Ve smíru vlny. Každé plátno má svůj název, namátkou Víry planet, Třeskem úsměvu, Tlaky zrodu, Vůně přeslenů, Poprvé na souši nebo
V totemu růstu. Všechna plátna vytvořil na míru akademický malíř Miroslav Šisler.

„Zachycují některé zásadní okamžiky vzniku vesmíru od Velkého třesku přes formování hmoty, hvězd a planet, geologické formování a zrození jednobuněčných organismů až po složité biologické formy, jež známe dnes,“ přibližuje autor.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama