reklama

iQLANDIA Open 2018: Speedcubeři Rubikovy kostky poměří své rychlé ruce

reklama

Fanoušci hlavolamů zbystřete! Do liberecké iQLANDIE se v neděli 28. října sjedou ti nejlepší speedcubeři, aby poměřili své časy v rychloskládání proslulé Rubikovy kostky. Utkají se v několika kategoriích, na turnaji se představí i držitel českého rekordu Matěj Grohmann. A pozor, vy můžete být u toho! Máte totiž jedinečnou šanci se nejenom přijít podívat, ale i si zasoutěžit. 

Na turnaj iQLANDIA Open 2018 jsou zváni všichni – děti i dospělí. „Věk u skládání Rubikovy kostky totiž nehraje žádnou roli. Soutěžit spolu budou desetiletí, třicetiletí i šedesátiletí. Je to o tom mít v pořádku motorické funkce a neustále trénovat. Mám zkušenost, že v 18 letech jsou hráči na vrcholu a za další čtyři roky už jdou do ´důchodu´,“ říká Jaroslav Flejberk, hlavní pořadatel a jeden z největších sběratelů hlavolamů v ČR. Akce se zúčastní i národní rekordman Matěj Grohmann, který dokázal „Rubikovku“ složit za 5,33 sekundy. Ten si mimo jiné nachystal pro návštěvníky science centra speciální workshop, kde prozradí, jak legendární hlavolam skládat.

Turnaj odstartuje v 9 ráno registrací. „Lidé budou moci podat přihlášku do hlavní soutěže přímo u nás v science centru, klání potom začne v 10 hodin a potrvá zhruba do 16 hodin,“ říká Petra Zákravská, programová manažerka iQLANDIE. Soutěžit se bude v několika kategoriích, a to například ve skládání kostky 3x3x3 na čas, 3x3x3 jednou rukou, 2x2x2, 4x4x4 či Pyraminx .Účastníci by měli mít svou vlastní kostku, pokud ne, lze si ji u pořadatelů zapůjčit nebo rovnou zakoupit v obchodu centra. Vítězové získají věcné ceny, především z Rubikovy dílny.

Rubikova kostka? Fenomén více než 40 let!

Rubikovu kostku představil světu v roce 1974 maďarský vynálezce, sochař a profesor architektury Ernö Rubik. Hlavolam si lidé natolik oblíbili, že se v jeho skládání pořádají i světové šampionáty. Jen pro zajímavost, světový rekord je prozatím ustanoven na 4,22 sekundy. Co myslíte, trumfne někdo tento čas na turnaji iQLANDIA Open 2018? To se dozvíte, když do science centra dorazíte!

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama