reklama

Italská F4 pokračuje v Monze: Ptáček jr. se těší na boj s nejlepšími

reklama

Dva podniky italské Formule 4, pětkrát stupně vítězů mezi nováčky, z toho jednou první místo. To je skvělá bilance Petra Ptáčka juniora na startu této sezóny. Nadcházející víkend se vrací zpět do šampionátu, když si na jednu zastávku „odskočil“ do španělské F4. A v Monze chce opět útočit na nejvyšší příčky.

Český pilot stáje BhaiTech Racing má oproti konkurentům jednu nevýhodu. Většina z jeho soupeřů se totiž v Monze představila loni, Ptáček jr. měl však na seznámení se s 5,79 kilometrů dlouhým okruhem pouze jeden den. A to měl ještě jeho vůz problémy s motorem. „Nebyla to nejlepší příprava na ostrý start, maximální rychlost auta nebyla stoprocentní. Ale co se dá dělat,“ povzdech si šestnáctiletý jezdec. Na jeho odhodlání bojovat s nejlepšími se však nic nemění, i když si uvědomuje, že vysokorychlostní trať v Monze není zrovna jeho šálek kávy. na druhou stranu má parádní formu. „Cítím se klidně. Jsem připraven vydat ze sebe to nejlepší, co mohu. Z předchozích závodů víme, že můžeme bojovat o nejlepší pětku,“ plánuje si.

Stejně jako na okruhu Paula Ricarda budou i tentokrát v kvalifikaci rozhodovat drobnosti. Vždyť v loňském roce byl rozdíl mezi prvním a druhým pouhých 0,042 s. Důležitá je hlavně absolutní rychlost na konci rovinky. Monza je sice záludný okruh, na druhou stranu Petr nemá důvod se bát. Ba právě naopak. Rozhodně má na to, aby se v průběžném pořadí posunul z jedenáctého místa do elitní desítky. Mezi nováčky může dokonce zaútočit na první příčku. Ze druhého místa totiž ztrácí jen 35 bodů na vedoucího závodníka, a o nadcházejícím víkendu bude ve hře hned 75 bodů. „Myslím, že Ascari Chicane a Parabolica budou klíči k úspěchu. Tam se bude rozhodovat. Pokud je neprojedete správně, můžete hodně ztratit.“ První závod je na programu v sobotu, další dva se pak jedou v neděli.  Vše podstatné včetně odkazů na živé streamy najdete na stránkách italské F4 zde.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama