reklama

Italská F4: Ptáček zazářil skvělým 4. místem

reklama

Čtvrtý (zároveň nejlepší mezi nováčky), třináctý a sedmý. To je bilance Petra Ptáčka z druhého závodního víkendu italské Formule 4. Mladý Čech dokázal, že je právem považován za jeden z našich největších talentů současnosti. Mezi nováčky mu navíc patří průběžně druhé místo.

Okruh Paula Ricarda ve Francii má jednoho velkého hrdinu. Frederik Vesti si totiž ze třech závodů připsal jedno druhé místo a dvě vítězství. V náročných podmínkách, které panovaly zejména ve druhém závodě, kdy kvůli dešti místy doslova nebylo vidět, kam pilot se svým monopostem míří, je to na smeknutí klobouku. O to více těší, že se dokázal prosadit i Petr Ptáček. Kdo by to byl řekl, že mu hned v úvodním závodě bude jen tak málo chybět, aby se dostal mezi nejlepší trojici? „Jsem samozřejmě spokojený. Zajel jsem dobře, auto výborně šlapalo. Trošku mě sice mrzí až třinácté místo ze druhého závodu, ale podmínky byly opravdu hodně těžké,“ popsal své pocity jezdec týmu Bhaitech Engineering.

Česká vlaječka vlaje velmi vysoko v pořadí nováčků. Za zatím bezkonkurenčně vedoucím Pedecofem je totiž právě Petr. Za Brazilcem dojel i jako druhý nejlepší nováček v závěrečném měření sil francouzské zastávky, v prvním závodě byl dokonce úplně nejlepší. „Vždycky je dobré vidět se takto vysoko. Ale vím, že musíme stále pracovat, musím se pořád zlepšovat,“ uvědomuje si Ptáček. Další díl italské Formule 4 je na programu 2.-3. června v Monze.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama