reklama

Iva Janžurová přiznala: Ano, píšu pohádku!

reklama

Na křest do Národního divadla přišla viditelně v dobré náladě. Jako kmotra se zhostila role sudičky už několikrát, ale včera přiznala, že se zúčastnila téhle slavnostní události ráda a s velkou chutí. Pohádky a navíc s písničkami, které jsou hodně chytlavé prý může. Prostě herečka Iva Janžurová nemohla chybět na křtu cédéčka plného napětí, úsměvů a písniček Uhlíř, princ a drak, které je dílem písničkářky Radůzy.

„Já už jsem si tuhle pohádku poslechla a musím říci, že se mě a určitě malým i velkým bude zamlouvat. Kdyby tomu tak nebylo, tak mě tu neuvidíte. Navíc ta muzika, která je důležitou součástí příběhu je velice pěkná a přiznám se, že jsem si některé melodie i pobrukovala sama pro sebe. A pozor, ten příběh je i tak trochu, nebo trochu dost, netradiční. Ve většině pohádek princ zachraňuje princeznu ze spárů draka, tady je to naopak, princezna s princem pomáhají drakovi. Prostě, poslechněte si a uslyšíte,“ vysvětlila s úsměvem Iva Janžurová

Jak známo, sama hrála v řadě pohádkových příběhů a jak se svěřila, české pohádky se jí vždycky líbily nejvíc, takže jí zase v nějaké chystané brzy uvidíme?

„Tak to asi ne. Ale…,“ s tajemným výrazem naznačila oblíbená herečka a dodala: „Také píšu jednu pohádku. Víc neprozradím, jen to, že možná by mohla být televizní, ovšem zůstanu jen u náznaků. Kdy to bude, neřeknu. Mám v současné době hodně představení před sebou a volného času na psaní není tolik, ale dělám na tom a uvidíme,“ opět s úsměvem, tentokrát tajemným dodala Iva Janžurová, která spolu
s kolegou Františkem Němcem, vyslala nové cédéčko mezi posluchače.

Slavnostního křtu se kromě kmotrů zúčastnili i mladí herci Národního divadla, Anna Fialová, Radúz Mácha, Lucie Polišenská a Igor Orozovič, kteří pohádku Uhlíř, princ a drak namluvili a samozřejmě autorka, písničkářka Radůza.

„Je to malinko netradiční pohádka, kdy drak je vpodstatě kladná postava. Chtěla jsem napsat příběh bez násilí, kdy nikdo nikoho nezmlátí, ale naopak jeho hrdinové, aby dosáhli toho dobrého musí spolupracovat, zdokonalovat se, pomáhat si. To se mi líbí, a proto jsem tuhle pohádku napsala,“ nechala se slyšet Radůza a i ona kromě kmotrů a herců poslala své „dílo“ do světa.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama