reklama

Iva Janžurová: Stovkou Božská Sarah zdaleka nekončí

reklama

Dostala dort, dala si trochu vínka a užila si aplaus, kdy jí a jejímu hereckému parťákovi Igoru Orozovičovi tleskalo ve stoje vyprodané hlediště Divadla Kalich při sté repríze hry Johna Murrella Božská Sarah.

„Já jsem to nepočítala, po kolikáté to hraji. Nevedu si deník, kolik jakých představení jsem absolvovala, ale statistická zpráva o tomhle jubileu mě zastihla s podobným výrazem v obličeji, jaký měla úžasná Ester Ledecká po dojezdu svého obřího obřího slalomu na olympiádě. Ta stovka repríz, doufám, je malou epizodou na delší cestě. Víte, role proslulé herečky Sarah Bernhardt není vůbec jednoduchá. Když jsem dostala tuhle nabídku, chvíli jsem váhala, ale řekla ano. A jsem ráda. Stou reprízou ovšem nic nekončí a je to dobře. Tohle představení se líbí, pobavíte se při něm, zasmějete, ovšem i zapřemýšlíte. Proto mě neomrzelo a těším se na další reprízy. Jeli hrát o něčem a pro koho, pak není co řešit,“ řekla po jubilejním uvedení hry Iva Janžurová.

Rolí Sarah Bernhardt její účinkování v Kalichu ani do budoucna nekončí. Iva Janžurová se zanedlouho na zdejších „prknech“ představí i jako autorka. Napsala totiž na námět kolegyně Jany Paulové komedii Veletoč. Tu bude režírovat Šimon Caban představí se v ní spolu s Evou Holubovou, Mariánem Rodenem, Sabinou Remundovou a Alešem Bílíkem v alternaci s Přemyslem Pálkem. Premiéra je naplánovaná na 9. května.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama