reklama

Iva Pazderková: Jsem vánoční teroristka

reklama

„Letos poprvé, po mnoha letech ještě nemám ani jeden vánoční dárek. Je to bohužel tak, ovšem mé časové možnosti byly nulové, nicméně to neznamená, že už je nemám v hlavě. Je otázkou času, kdy na ně vlétnu,“ přiznala herečka a zpěvačka Iva Pazderková v klubu Divadla Na Fidlovačce.

Jak doplnila u Pazderků je období Vánoc ani ne tak o dárcích jako především o tom, že se sejde celá rodina. „Já jako každoročně pojedu do Brna za mými nejbližšími, což je největší dárek, který si můžu přát. Na tyhle nejkrásnější svátky se těším celoročně, protože domů se kvůli pracovním povinnostem v Praze dostanu jen sporadicky.“

A jak probíhají Vánoce doma v jihomoravské metropoli? „Přiznám se, že jsem vánoční teroristka. Lpím na tradicích a neexistuje, aby se cokoli, co k těmto dnům neodmyslitelně patří, změnilo. Já mám Vánoce spojené s dětstvím, kdy byly vždy nádherné a chci je takové mít napořád. To znamená, dodržuji půst, pouštíme skořápky se svíčkami, lijeme olovo. Večeře je klasika, salát a smažený kapr,“ prozradila herečka a zpěvačka.

Setkání v divadelním klubu Fidlovačky bylo i povídáním o chystané premiéře světoznámého muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení, který zde bude mít premiéru 7. prosince a jehož režisérkou je Kateřina Dušková. A mimochodem, Iva Pazderková alternuje hlavní roli Pepy s Helenou Karochovou.

„Když mi byla tahle role nabídnuta, přemýšlela jsem o tom, že ji chci hrát a zpívat, jen chvíli. Přesvědčil mě o tom, že je to parádní věc udělaná podle filmu Pedra Almodóvara, skvělý scénář a vynikající hudba. Teď už vím, že by mi bylo hodně líto, kdybych Pepu nehrála. Ta postava je vášnivá, silná, moudrá, mírně hysterická, prostě občas se s ní ztotožním a hraju sama sebe. Muzikál je kombinací romantiky a humoru, silných postav, nádherných melodií. Je tragikomický i dojemný. Mně se líbí moc a věřím, že stejné pocity budou mít i diváci,“ dodala Iva Pazderková.

Kromě ní a její alternantky Heleny Karochové se na jevišti představí řada dalších známých osobností např. Pavla Tomicová, Petr Stach, Martina Randová, Lukášové Adam a Rous, Barbora Mošnová, Zdeněk Maryška atd. atd.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama