reklama

Iva Uchytilová zaujme na Miss Earth v šatech Petry Pilařové se sexy dekoltem

reklama

Česká Miss Earth 2017 Iva Uchytilová si ještě ani neměla čas zvyknout na svůj nový titul a už balí kufry. V pátek odlétá na Filipíny, kde se uskuteční jedna z největších světových soutěží krásy, Miss Earth. Sympatická brunetka tam bude Českou republiku reprezentovat v sexy atraktivních šatech z dílny Petry Pilařové a představí i národní kostým v českých národních barvách.

Necelé dva dny zbývají letošní České Miss Earth na to, aby si s sebou na Miss Earth sbalila vše potřebné. Kromě nezbytností si s sebou poveze nemalou výbavu bot a šatů, které módní návrhářka Petra Pilařová vytvořila speciálně pro ni a pro tuto příležitost. „Když jsem pročítala požadavky na hlavní večerní róby, šly na mě mdloby, neboť požadavkem byla stříbrná a zlatá róba. S těmito barvami se totiž v takovém měřítku, jako jsou „velké večerní“, musí zacházet velmi opatrně, aby působily luxusně a honosně. Zvolila jsem tedy tóny, které budou Ivě jako brunetě velmi slušet,“ prozradila módní návrhářka.

Šaty, které dají vyniknout ženským přednostem, se skládají z krajkového korzetového vršku, jež opravdu neskutečně tvaruje Ivin dekolt. Spodní část tvoří velká cípatá sukně. „Chtěla jsem, aby celek působil sexy, ale současně něžně. Inspirací pro mě byl styl Art Deco, který nese prvky kubismu, futurismu a secese,“ dodává Petra Pilařová. Na hlavní večerní róbu bylo použito přibližně 15 metrů látky, převážně tylu a šifonu, a její zdobení zabralo 36 hodin.

Kromě večerní róby a mnoha dalších dlouhých i koktejlových šatů s sebou Uchytilová poveze také kostým ženské hrdinky a národní kostým. Ten už vynesla na finálovém galavečeru České Miss 2017 a pochází od mladé návrhářky Šárky Žlábkové. „Pro národní kostým jsem použila typické české barvy: modrou, červenou a bílou. Stěžejním námětem je totiž stylizovaná česká vlajka, která je inspirována českým malířem a grafikem světového významu, Františkem Kupkou, a jeho obrazem Amorfa – Dvoubarevná fuga z roku 1912, který je pokládán za jeden z prvních abstraktních obrazů na světě vůbec,“ vysvětlila svou motivaci ke vzniku kostýmu jeho autorka, která chtěla touto cestou vyzdvihnout světovost českých umělců.

Přestože bylo na letošní přípravy na Miss Earth poměrně málo času, je Iva Uchytilová dokonale připravená a na daleké Filipíny se nesmírně těší. „Jelikož jsme na celou přípravu měly pouhé dva týdny, nebyl zatím po finále žádný čas na oddych, ale okamžitě se začalo s přípravami na Miss Earth, soutěž krásy s ekologickým podtextem. S týmem České Miss jsme museli vyřešit velké množství věcí a od finále jsem se ještě nezastavila. Na Filipíny se však moc těším! Především na to, že získám spoustu zkušeností a zajímavých zážitků. Těším se také, až poznám nové kultury a nové lidi. Chci si to tam jet užít a zároveň dobře reprezentovat Českou republiku! Tak mi držte pěsti,“ vzkázala Iva Uchytilová.

Miss Earth byla založená v roce 2001 a je třetí největší soutěží krásy na světě. Od ostatních soutěží se liší svým ekologickým zaměřením, kdy například každá z účastnic musí představit návrh ekologického projektu. V roce 2012 se Miss Earth stala poprvé Češka Tereza Fajksová. Finále Miss Earth 2017 proběhne 4. listopadu na Filipínách.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama