reklama

Jaguar představil svou hvězdnou sestavu pro Mille Miglia 2014

reklama

Tým Jaguar Heritage Racing nasadí do letošního ročníku závodu Mille Miglia deset svých nejznámějších vozů z 50. let minulého století. Slavný závod se koná od 15. do 18. května. Objeví se tu i několik vozů XK, C-Type a jeden D-Type. Za volanty historických Jaguarů se objeví známé tváře ze světa zábavy, hudby, motorsportu a módy jako například Jay Lenno, Brian Johnson, Erin Gleave, Amy MacDonald a další. Aktuální zprávy z průběhu závodu budou dostupné prostřednictvím oficiálních mediálních kanálů Jaguaru, na sociálních sítích a na twitterových profilech jednotlivých jezdců.

Tým Jaguar Heritage Racing se zúčastní legendárního dálkového závodu klasických vozů Mille Miglia. Sestava se skládá z jezdců velmi zvučných jmen, kteří více jak 1 600 náročných kilometrů na trase Brescia-Řím-Brescia absolvují za volanty deseti vzácných historických vozů značky Jaguar. Jay Leno, přední americký komik, televizní moderátor, sběratel vozů Jaguar a příznivec klasických aut, pojede se slavným roadsterem Jaguarem XK 120 z roku 1951. S tímto vozem závodil ve své době Sir James Scott-Douglas u týmu Ecurie Ecosse. Manželé Elliot a Erin Gleaveovi budou řídit další proslulý Jaguar XK 120 z roku 1951. Je to bývalý závodní vůz Duncana Hamiltona s registrační značkou LXF 731. Elliot je známý jako úspěšný britský muzikant Example. Se svou ženou Erin se seznámil v době, kdy pracoval jako moderátor australské televize a Erin s ním dělala rozhovor pro MTV. Na Mille Miglia se ukáže také závodní kabriolet Jaguar XK 120 po Jimu Swiftovi. Tento vůz bude řídit britský herec Jeremy Irons. Skotská zpěváčka a skladatelka Amy MacDonald usedne za volant Jaguaru XK 140, který v minulosti patřil úspěšnému britskému závodníkovi Davidu Hobbsovi.

Slavné osobnosti  

Mike Cross, Jaguar Vehicle Integrity Chief Engineer, bude řídit Jaguar XK 120 Coupé, který nese registrační značku LWK 707. S tímto vozem Stirling Moss překonal rychlostní rekord na okruhu v Monthlery. Spisovatel David Blakeley a Jodie Kidd, model, který se později stal televizním moderátorem, spolu usednou do Jaguaru XK 120. Jde o vůz, který v loňském ročníku řídil držitel Oscara herec Daniel-Day Lewis. Jaguar Heritage Racing rovněž nasadí tři slavné závodní C-Typy, které budou řídit osobnosti jako belgický zpěvák a skladatel Milow (Jonathan van den Broeck) nebo legendární zpěvák AC/DC a automobilový nadšenec Brian Johnson. Vítěz závodu 24 hodin Le Mans Andy Wallace bude řídit Jaguar C-Type, se kterým legendární pilot F1 Stirling Moss v roce 1952 zvítězil ve Velké ceně v Remeši. Dva velikáni motorsportu Martin Brundle, bývalý pilot Jaguaru ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans a mistr světa sportovních prototypů, pilot F1 a expert přenosů F1 na SKY TV a bývalý pilot F1, Bruno Senna spolu usednou do slavného Jaguaru D-Type „Long Nose“. Jde o předposlední vyrobený exemplář s registrační značkou 393 RW. Tento legendární model letos slaví 60. výročí.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama