reklama

Jak Češi uklízejí před Vánoci?

reklama

Nejvíce Čechů před Vánoci uklízí své domácnosti mezi 11. a 20. prosincem, 20 % se nechystá předvánoční úklid nijak moc řešit a 2 % najmou úklidovou firmu, vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Newag.

„Nejvíce Čechů, a to 33 %, před Vánoci uklízí své domácnosti mezi 11. a 20. prosincem. 24 % má naproti tomu uklizeno do konce listopadu a 23 % naklidí mezi 1. a 10. prosincem. Tři procenta dokonce chystají velký úklid až na Štědrý den,“ říká Jiří Najman, ze společnosti Newag, zástupce Centrálních vysavačů Husky. „Zajímavým zjištěním dále je, že 20 % lidí se nechystá předvánoční úklid nijak zásadně řešit a 2 % si najmou úklidovou firmu,“ dodává.

A kdo se bude vánočnímu úklidu věnovat ve zbývajících 78 % domácností? 32 % dotázaných odpovědělo, že budou uklízet sami, 24 % společně s partnerem, 12 % s pomocí partnera a zároveň dětí. 5 procentům Čechům pomohou v úklidu děti, stejnému procentu pak babička nebo dědeček.

„Čtvrtina populace označila za nejoblíbenější část úklidu vysávání, 16 % praní, 13 % mytí pomocí myčky, 12 % úklid věcí. Muži přitom vysávají raději než ženy. Za nejoblíbenější část úklidu vysávání označila třetina českých mužů a pouze necelá pětina žen,“ dodává Jiří Najman z Newag.

Průzkum realizovala společnost Rondo Data, která se zaměřuje na průzkumy veřejného mínění a výzkumy trhu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama