reklama

Jak docílit krásné srsti u psů? Nekoupejte často a zkuste pivovarské kvasnice

reklama

Zdravá a lesklá srst je nejen důkazem, že o pejska dobře pečujeme, ale zároveň svědčí i o jeho dobrém zdravotním stavu. Krásné srsti můžete docílit vhodnou kosmetikou a správnou výživou s přísunem dostatku kvalitního krmiva, vhodných vitamínů i doplňků stravy.

Péče o srst psa by měla být součástí každodenní péče o psa.  Pokud chcete, aby pejsek měl hezkou a zdravou srst, tak ho nemyjte a nešamponujte častěji, než je nutné. Mnoho pejskařů dělá chybu, že často psa myje a používá přitom šampóny. Pravdou ale je, že časté koupele srsti škodí, protože se může poškodit mikroflóra srsti a při používání velkého množství saponátů ztrácí svojí schopnost přirozeného odmašťování. Mytí psa šampóny je ideální 1x až 2x ročně.  Nikdy nepoužívejte „lidské“ šampony, ale speciální psí.

Pokud je pejsek například od bláta, tak chvilku počkejte, až špína zaschne a pak vykartáčujte. Zapáchá-li pejsek, tak dobrým pomocníkem je octová voda. Určitě je dobré také pejska kartáčovat. Pejska tak nejen zbavíte zbytečné srsti, ale masáží kartáče podpoříte tvorbu mazu. Kartáčování navíc pejskové přímo milují.

Zkuste pivovarské kvasnice

Velkou součástí v péči o srst je i kvalitní strava s vysokým obsahem masa, minerálů a vitamínů. Důležitý je i vysoký obsah bílkovin. „Pro lesklou a zdravou srst je dobré dávat do krmiva i omega mastné kyseliny. Hlavním zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou ryby nebo speciální psí oleje, které se přidávají ke krmivu. Dobrou volbou je například lněný olej. Ten podporuje elasticitu a pružnost pokožky a zároveň i zdravou a lesklou srst psa. Pokud má pejsek potíže s kůži či nehezkou srstí, můžete zkusit pejskovy dát i speciální pivovarské kvasnice, které pomáhají k regeneraci pokožky,“ říká odborník na výživu psů Jiří Švihálek z krmiva Yoggies.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama