reklama

Jak má fungovat izolace? V zimě hřát, v létě chladit a spořit

reklama

Uvažujete o zateplení domu? Materiál, který v zimě zabraňuje úniku tepla, v létě přehřívání a současně uspoří až 70% nákladů na vytápění, vydrží po celý život.

Pokud přemýšlíte nad zateplením domu, půdy nebo chalupy, případně stavíte nový dům, máte na výběr mezi řadou izolačních materiálů. „Málo se ovšem ví, že ty nejznámější, jako je minerální vata nebo polystyrén, časem degradují a už za několik let neslouží, jak mají,“ říká David Nepejchal, obchodní ředitel firmy Chytrá pěna, která se specializuje na zateplování stříkanou polyuretanovou pěnou. „Zatímco klasická vata za pět let sesedne zhruba o třicet procent, stříkaná pěna za padesát let degraduje zhruba o jedno procento a neztrácí nic ze své funkčnosti. Tepelná, vodní a zvuková izolace, kterou poskytuje, je de facto tak dlouhá, jaká je životnost stavby,“ doplňuje David Nepejchal.

Chytrá pěna snižuje desítky procent z nákladů na vytápění a při současné změně klimatu šetří také výdaje na letní chlazení a klimatizace. Stříkaná pěna je nejefektivnějším tepelně izolačním materiálem, se kterým se klasická izolační vata nebo polystyrén nedá srovnat. „Funguje tak, že při aplikaci dopadá na povrch jako tekutina, za pár sekund mnohonásobně nabývá a dokonale vyplňuje mezery, prostupy a spáry. Přitom propouští vlhkost, takže funguje i proti plísním,“ říká David Nepejchal.

Stříkaná polyuretanová pěna vs. vata

  • pěna nezmizí, nesesedá, neřídne, na rozdíl od konvenčních izolantů vydrží několik desítek   let
  • tvoří souvislou bezešvou vrstvu beztepelných mostů
    • nevyžaduje další náklady na dozateplení
  • je vzduchotěsná
  • expresně rychle se aplikuje (rodinný dům se zateplí za jeden den)
    • neláká škůdce, ani hlodavce
    • zabraňuje vzniku plísní a hub

Stříkaná Chytrá pěna je ekologicky šetrný a absolutně nezávadný materiál, zabraňuje vniku alergenů a je proto vhodná pro alergiky nebo lidi, kteří chtějí žít ve zdravém domě. Používá se pro vnitřní i venkovní aplikace – šikmé a ploché střechy, podkroví, stěny, stropy, podlahy, fasády, základy domů, bazény.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama