reklama

Jak pomáhají české celebrity Sabina Laurinová, Veronika Kašáková, Lejla Abbasová a Romana Pavelková?

reklama

Popularita má nespočet výhod a to nejlepší z ní lze vytěžit nejen pro sebe. Toho si jsou celebrity vědomy po celém světě, a proto se mnoho z nich rozhodlo stát hlasem lidí, kteří v životě neměli takové štěstí. I v české kotlince žijí osobnosti, které mají nejen krásnou tvář, ale hlavně zlaté srdce.

„Miss z děcáku“ Veronika Kašáková je přesvědčená, že dětství a dospívání v dětském domově jí osud připravil právě proto, aby mohla dávat sílu a nové příležitosti všem dětem, které se ve stejné situaci právě nachází.

Snažíme se děti připravit na odchod z dětského domova a jejich život po něm. Je důležité jim říct a ukázat, že ani po odchodu nejsou na všechno samy. Že my, já i celý nadační fond tady pro ně jsme a vždycky budeme. V souvislosti s tím nám běží dva projekty Restart a Nový začátek s Veronikou,“ vysvětluje kráska.

Pomoci dětem, ale tentokrát v Africe, se věnuje již 12 let i moderátorka Lejla Abbasová. Se svým nadačním fondem Asante Kenya spolupracuje na projektech zaměřených na práci s dětmi a jejich vzdělávání. Péče o ostatní je Lejle ale blízká už od dětství: „jako dítě jsem docházela do domu sester Františkánek, kde jsem pomáhala s péčí o těžce nemocné děti, většinou po obrně. V dospělosti jsem se k adopci na dálku, a tím i založení Asante, dostala přes práci tiskové mluvčí ligy etnických menšin.“

Velmi specifické problematice se rozhodla věnovat herečka Sabina Laurinová. Ta se kvůli vážné nemoci své přítelkyně stala patronkou Sdružení pacientů s plicní hypertenzí. „O tomto onemocnění mnoho lidí neví a ani já o něm netušila, dokud nepostihlo mou kamarádku. Třetím rokem jsem tváří charitativního golfového turnaje ‘Birdie pro plicní hypertenzi‘, jehož výtěžek jde na podporu sdružení. Představa, že vám nefunguje tak základní orgán, jako jsou plíce, je pro většinu z nás opravdu děsivá. Lidé, se kterými jsem se měla možnost setkat, mají obrovskou sílu a jejich příběhy mě přesvědčují o tom, jak moc je důležité si vážit daru dobrého zdraví,“ svěřila se Sabina.

Osobní zkušenost stojí i za vznikem nadačního fondu modelky a PR manažerky Romany Pavelkové. Málokdo by totiž tušil, že tahle temperamentní zrzka prošla na vlastní kůži domácím násilím. „Pomáháme ženám a dětem, které si prošly nebo právě prochází touto problematikou. Momentálně se věnujeme hlavně osvětě a odstraňování předsudků, které se domácího násilí týkají. V blízké budoucnosti budeme obětem poskytovat i přímou pomoc, a to v podobě právního a psychologického poradenství, služeb terapeuta a kouče, zajištění náhradního bydlení či dočasné práce.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama