reklama

Jak si naplánovat ideální dovolenou s rybařením

reklama

Letošní rok je kvůli pandemickým opatřením v mnoha ohledech jiný. Naštěstí existují výjimky a třeba takové rybaření patří mezi ně. Pokud vy nebo váš partner rádi rybaříte, určitě víte, že tento tichý a převážně klidný sport představuje pro spoustu rybářů určitou formu relaxace. A protože klid v duši i dobrou náladu je třeba si udržovat i v době, kdy není rybářská sezóna nebo zkrátka nezbývá na záliby tolik času, připravili jsme pro vás tip, jak si dopřát trochu pozitivní vzpruhy.

Mít na co se těšit přináší zaručenou radost. Co takhle zkusit si naplánovat výlety spojené s rybařením, které v příští sezóně budete chtít navštívit? Stačí si jen vybrat, co pro vás bude to pravé ořechové.

Komfort a soukromí na prvním místě
Znáte pojem „glamping“? V posledních letech je to jedno z nejpopulárnějších slov v kontextu s vyhledáváním tuzemské dovolené. Vychází ze slova kempink, avšak úroveň komfortu je o třídu výše, než byste čekali. Pokud sníte o romantickém místě obklopené ničím jiným než přírodou a s možností rybaření na vlastním rybníčku, vyzkoušejte ubytování v jednom z glampingových míst – ve vodních domcích. Ty se vždy nacházejí v blízkosti lesů, bez sousedů a dalších rušivých elementů. Pruty můžete nechat doma, obvykle se zde nachází všechno základní rybářské vybavení připravené k použití. Většinou je povolený lov metodou „chyť a pusť“, ale v některých ubytovacích zařízeních si rybu můžete za poplatek chytit a večer třeba ugrilovat. V České republice jsou tyto projekty známé především na jihu Čech, díky Dobčickým nebo Čejkovickým rybníčkům, ale pokud do vašeho vyhledavače zadáte slovo „glamping na vodě“, určitě naleznete další zajímavá místa, třeba i ve vaší blízkosti.

Rybaření spojené s cestováním
Milujete cestování a vaše drahá polovička zase rybaření? Naplánujte si ideální dovolenou, která spojí oba vaše koníčky dohromady. Rybářská ubytovací místa v Evropě, zejména pak ty na jihu Evropy, si oblíbila už spousta rybářů, rybářek i milovníků přírody. „Pokud bych chtěl rybařit v zahraničí, vybírám mezi místy ve Skandinávii, ty totiž mají tu pravou rybářskou atmosféru. V Norsku bych doporučil ubytování v Gryta Camping, které je obklopené kouzelnou a nedotčenou přírodou a těm, kteří se chystají do Finska pak rozhodně místo zvané Wildmarkhotel Nellim,“ radí zakladatel rybářské aplikace Fishsurfing Filip Domorád.

Pokud vás zajímá, jaké další zajímavé rybářské kempy se dají naleznout po celé Evropě, stáhněte si aplikaci Fishsurfing. Nově totiž nabízí také funkci „ubytování pro rybáře“ a už nyní zde naleznete nejoblíbenější kempy z Francie, Finska, Dánska nebo Itálie. Stačí jen vyfiltrovat požadovanou zemi a poté si na mapě zvolit jedno z desítek až stovek míst, které je vašemu cíli nejbližší.

Na divoko v přírodě
Vyzkoušejte si variantu, která je napříč všemi rybáři nejpopulárnější. Vezměte si stan, spací pytel, karimatku, teplé zimní oblečení, vařič, jídlo alespoň na dva dny a užijte si přírodu na divoko. Příhodnější období pro uskutečnění tohoto plánu bude samozřejmě spíše v teplém období, kdy se nabízí možnost spát pod širým nebem, ale i v zimě a na jaře to má své kouzlo. Nezapomenutelný zážitek je zaručen.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama