reklama

Jak si vybrat správného zubaře? Není to žádná věda

reklama

Zodpovědnější pacienti chodí pravidelně na zubní prohlídky, ti méně prozíraví zubaře vyhledají až ve chvíli, kdy už akutně řeší nějaký bolestivý problém. Obě skupiny na začátku stojí před stejnou volbou. Jak si správného zubaře vybrat? Lidé mnohdy narazí na dlouhé objednávací lhůty, neochotný personál či nekomunikativního lékaře, který jim zákrok pořádně nevysvětlí. Spolu se Schill Dental Clinic vám nabízíme několik tipů, jak se při výběru nenapálit. 

  1. Kvalitní zubař si na vás vždy udělá čas

Potřebujete akutní ošetření? Dobrého zubního lékaře poznáte tak, že vás nenechá trpět a udělá si na vás čas co nejdříve. Pokud se jedná o méně naléhavé zákroky, prevenci či hygienu, v ordinaci by vám měli nabídnout termín podle vašich možností. V mnoha případech se totiž pacienti dostanou k zubaři až po konci své pracovní doby.

  • Dobrý zubař bude rád pečovat o celou vaši rodinu

Pro zubního lékaře neexistuje lepší vizitka, než když ho navštěvují všichni spokojení členové rodiny. „Často se setkáváme s tím, že si nás příbuzní doporučují. Rádi takové nové klienty přijmeme. Navíc to pro nás znamená výhodu, známe rodinnou anamnézu. Stav zubů do značné míry určuje genetika, takže pokud k nám do ordinace chodí rodiče i jejich děti, můžeme snadněji zjistit, kde je v péči o zuby zádrhel, nebo jakým problémům mohou potomci později čelit. Lépe se tak plánuje prevence,“ vysvětluje Alexander Schill, zakladatel pražské ordinace Schill Dental Clinic.

  • Různá vyšetření i zákroky poskytne na jednom místě

V pondělí vám při základním ošetření řeknou, že potřebujete rentgen, následně je třeba speciální laboratorní vyšetření, otisky… Zdaleka ne všechny ordinace přitom mají všechny potřebné moderní přístroje. A člověk aby běhal po městě od jednoho pracoviště k druhému, aby si požadované úkony zajistil. To vše na úkor svého pohodlí i pracovní doby. Tak by to rozhodně vypadat nemělo. Vyberte si kliniku, která poskytuje na jednom místě všechny druhy vyšetření a péče. Stačí popojít po stejném patře a na pracovišti vám udělají vše od rentgenu, operačního zákroku pod narkózou až po dentální hygienu. A to nejlépe hned ten samý den. Šetří tak váš čas a tím i peníze.

  • Komunikuje s vámi, vždy vám vše vysvětlí

Pokud máte z návštěvy lékaře strach, pravděpodobně byste měli výběr zubaře znovu zvážit. Správný lékař by vás měl uklidnit, vše vám vysvětlit a celou dobu s vámi komunikovat. Budete tak vědět, jaký přesně krok se během zákroku chystá, zda se máte připravit na drobné pohodlí, nebo jak dlouho vše ještě bude trvat. I na zubařském křesle se můžete na cokoliv zeptat a máte právo očekávat vysvětlení. Na obavy z bílých plášťů není u dobrého zubaře místo.

  • Nabídne různé možnosti anestezie

„Strach a bolest do péče o zuby ve 21. století nepatří. Existuje mnoho způsobů, jak klienta zklidnit, aby netrpěl,“ tvrdí rezolutně Alexander Schill. Dodává, že nabídka je zde poměrně široká. „Základem je lokální anestezie, pro komplikovanější zákroky nabízíme i celkové uspání. Pro klienty, kteří mají velké obavy, nabízíme možnost analgosedace, která pacienta sice výrazně utlumí, ale nechává při vědomí, takže všechna vyšetření i zákroky snáší zcela v klidu,“ upřesňuje.

  • Ordinace je příjemná a postarají se o vás

Najít dobrého zubního lékaře je jako vyhrát v loterii. Mnoho lidí pak neváhá dojíždět desítky kilometrů, jen aby využili kvalitní stomatologické péče. Kvalitní klinika dbá i na to, aby se klienti cítili v areálu dobře – nabídne dostatek míst na parkování, usměvavé a nápomocné recepční či pohodlnou čekárnu. Dokonale čisté ordinace, které jsou v době covidu pravidelně dezinfikované, jsou samozřejmostí. Člověk by měl hned na začátku cítit, že je na místě, kde se o něj a jeho zdraví chtějí postarat, kde je vítaný a setkává se s proklientským přístupem.

  • Pozor na recenze

Lidé, kteří jsou s hledáním lékaře na samém začátku, se často ohlíží na internetové recenze. „Ale pozor, někteří zubaři je využívají i k očernění konkurence. Z anonymního či falešného účtu umí dát špatné hodnocení každý. Daleko lepší je poptat se známých či členů rodiny – pokud budete mít dojem, že se o vaše blízké zubař stará dobře, není důvod, aby vás zklamal,“ myslí si Schill.

V každém případě zubaři doporučují, aby si klienti svého zubního lékaře našli včas a dodržovali doporučený interval pro preventivní prohlídky. Díky nim se podaří na velkou část potenciálních problémů přijít už v zárodku, takže je lze včas a efektivně řešit. Je ale třeba vybírat dobře. Mít spolehlivého, šikovného zubaře, který stav svého pacienta zná a věnuje se mu v případě jakýchkoliv potíží, je totiž velká výhra.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama