reklama

Jak vypadají finalistky České Miss očima fotografa Jana Tůmy?

reklama

Finalistky České Miss 2018 se od semifinále, kde zaujaly porotu a postoupily do finálového klání, nezastavily. Každým dnem dělají za pomoci odborníků pokroky – a to jak v držení těla a chůzi na podpatcích, tak mluveném projevu a komunikaci, prezentaci na sociálních sítích, péči o pleť nebo ve správném a zdravém stravování. Zároveň za sebou mají dívky i několik focení a při jednom z nich je zachytil známý český fotograf Jan Tůma. Podívejte se, které krásky se už 2.června v Gongu v Ostravě utkají o titul královny krásy.

Při focení v ateliéru Honzy Tůmy bylo znatelné, že některé finalistky se v modelingu pohybují už několik let a jiné první zkušenosti teprve získávají. Stejně tak si finalistky zvykají na hodiny strávené na vysokých podpatcích a náročné taneční choreografie, které budou součástí finálového galavečera. Puchýřům a otlakům tak nebylo možné se vyhnout, protože sympatické modelky dostávají pořádně zabrat a v nejednom případě došlo i na kapky krve.

Na krátkou chvíli si ale přeci jen mohly finalistky od podpatků odpočinout. To když vyrazily na hubnoucí zábaly body wraps, aby ještě před soustředěním na jachtách v Chorvatsku a focením, které je u moře čeká, daly nadbytečné centimetry dolů. Finalistky si v jednom s pražských salónů vyzkoušely americkou metodu tělových zábalů, kterou mnoho let podstupují i hvězdy v Hollywoodu a která připomíná mumifikaci. Celé tělo se zabalí proto, aby se rozproudil lymfatický systém a tělo se pročistilo.

Součástí programu pod vedením odborníků bylo zdravé vaření s food bloggerkou Lucií Pešavovou a rady, jak se zdravě a správně stravovat si nenechaly v kuchyňském studiu ujít ani Česká Miss 2017 Michaela Habáňová a Česká Miss 2016 Andrea Bezděková.

Během několik přípravných dnů absolvovaly dívky i workshop komunikace s koučem Matějem Misařem, nonverbální komunikaci s minutovým řečníkem, protahování těla pod vedením lektorky Evy Behenské, workshop zaměřený na sociální sítě s byznysholkami nebo kosmetický workshop zaměřený na péči o pleť a tělo, který zajistila kosmetická firma Juliette Armand. Ta věnuje vítězce kontrakt za tři čtvrtě milionu.

Rivalita mezi finalistkami není na první pohled znatelná a jak samy uvedly, kurz přežití, při němž si některé doslova sáhly na dno, je naučil táhnout za jeden provaz. I když na odpočinek nebyl téměř čas, využily finalistky alespoň malou chvíli času na relax ve wellness v Top Hotelu, kde zároveň ukázaly, jak jim to necelé tři týdny před finále sluší v plavkách.

Finálový galavečer

Finálový galavečer se uskuteční 2.června od 20.00 v Multifunkční aule Gong v Ostravě. Ostrava nebyla zvolena náhodou. Loni se národní soutěž krásy vracela po deseti letech do Brna, letos se vrací po dvaceti letech do Ostravy. Naposled tam byla Miss České republiky vyhlášena v roce 1998 Kateřina Stočesová. Zároveň byla Ostrava místem zrodu myšlenky soutěže krásy Miloše Zapletala a historicky první Miss ČR Ivana Christová byla zvolena také v Ostravě.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama