Jak zvládnout cestování autem v parném létě

Autor: dne 1 srpna 2019

Léto je stále v plném proudu, a i teploty jsou nadále tropické. Vyrážíte autem na výlety nebo třeba jen do práce? Máme pro vás pár tipů, jak jízdu zvládnout i v horkém létě. Nezapomeňte se i trochu zchladit.

Velká tepla našemu organismu příliš nesvědčí, proto nezapomeňte neustále doplňovat tekutiny. Do lahve si nakrájejte třeba okurku, ta v létě příjemně osvěží. Pokud je vám během cesty nevolno z tepla, pomáhá vzít si do pusy kostku ledu a pomalu ji cucat. Tělo se tak příjemně zchladí.

TIP NAVÍC: Termoska v létě

I když je parné léto, nezavrhujte nerezovou termosku. Stejně jako v zimě uchová teplý čaj, tak i v létě si můžete během celého dne dopřát vychlazený nápoj.

Ovocné osvěžení

Cestování může být někdy úmorné, proto nápoj jistě uvítáte krásně studený, vhod přijde i čerstvě vychlazený meloun. Jídlo a pití převážejte v chladicí tašce nebo boxu. Některé boxy s větším objemem jsou dokonce vybavené kolečky pro lepší manipulaci. Do boxu nezapomeňte vložit chladicí vložky, které prodlužují chladicí efekt.

Vyzkoušejte lednici do auta!

Pro převážení čerstvých potravin na delší vzdálenosti se vám bude hodit lednice, která se dokáže napájet z klasické autozásuvky na 12 voltů. Lednici můžete umístit do zavazadlového prostoru, za sedadlonebo ji na sedadlo připoutat pásy. Některé typy těchto lednic lze napájet i ze sítě (220 V), takže je můžete používat i jako malé přenosné chladicí boxy například v hotelovém pokoji.

Klimatizace v dobré kondici

V létě je klimatizace neustále v provozu. Nezapomínejte ale, že čím více klimatizaci používáte, tím častěji ji musíte čistit. Součástí klimatizačního systému je mimo jiné výparník, který je zabudovaný uvnitř přístrojového panelu. Výparník slouží k výměně tepla, ale usazuje se v něm vlhkost, což je pak ideálním prostředím pro vznik bakterií a plísní. Jestliže se systém pravidelně nečistí, putují tyto částice spolu se vzduchem přímo do kabiny a k dýchacím cestám vás i vašich blízkých.

K vyčistění si pořiďte set pro dezinfekci a čištění klimatizace přes ventilaci. Použití setu je velmi snadné a rychlé. Oba specializované přípravky seženete například v Auto Kelly a přijdou vás dohromady v průměru na tři sta korun, cena setu je pak o stokorunu výhodnější.

Ochrana proti slunečnímu záření

Nejen teplo, ale také jasné letní slunce vám může pěkně zkomplikovat jízdu autem. Slunce je často v takovém úhlu, že řidiči nepomáhá ani stínítko. Záchranou pak jsou polarizační sluneční brýle. Kvalitní UV filtr spolu s různými odstíny zbarvení polarizovaných čoček zajistí vaším očím bezpečnou a spolehlivou ochranu proti slunečním paprskům a vysokou ostrost vidění. Při dlouhém řízení pak zaručí očím citelnou úlevu od únavy.

Spolucestující na zadních sedadlech svá stínítka nemají, proto ocení sluneční clony, jako jsou rolety či speciální fólie, třeba elektrostatické clony. Tyto fólie mají elektrostatickou fixaci, díky které se velmi snadno připevní na zadní boční okna vozidla. Podle potřeby pak můžete fólii sundat a použít znovu. Výhodou těchto fólií oproti běžným clonám s přísavkou je, že můžete v klidu stahovat okénka. Dětem pak uděláte radost speciálními clonami s obrázky.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď