reklama

Jaká prsa se dnes nosí?

reklama

Jasně vede dokonalý tvar, plnost a přirozenost! Co se velikosti týká, tak nelze jednoznačně říct, co ženy preferují. Některé si přejí malou změnu jiné zase výraznější zvětšení poprsí.

Mnohem častěji si dnes ženy přejí takové zvětšení, které okolí hned na první pohled neodhalí. „Většina žen chce přirozený výsledek, který prakticky není příliš vidět. Respektive, aby ony samy změnu poznaly, případně jejich partner, ale ostatní hned neodhalili, že byly na plastice,“ prozrazuje plastický chirurg MUDr. Andrea Musilová z Kliniky YES VISAGE, na kterou se nejčastěji obracejí ženy po dětech řešící velikost či tvar prsou, případně obojí.
Naproti tomu je stále dost žen, které touží po výrazněji plnějším dekoltu. „Pravdou je, že ženy žádají přirozený výsledek, ale setkám se často i s přáním mít velká prsa, která zaujmou na první pohled,“ říká plastický chirurg MUDr. Lubor Mrňa z Kliniky YES VISAGE, na něhož se nezřídka obracejí mladší ženy podstupující zvětšení prsou ještě před založením rodiny.
Nelze tedy jednoznačně říct, jaká velikost je nyní v kurzu, neboť zkrátka platí moje prsa, moje volba!

Implantáty versus tuk
Zvětšení prsou pomocí implantátů jasně dominuje, což potvrzují oba lékaři. „Implantáty mají své výhody – můžete si přímo říct, jakou velikost a případně tvar prsou chcete mít. To bohužel u tuku není možné. Jde sice o vlastní tkáň, která je tělem bez problému přijímána, ale má své omezení. Z velikosti A sexy „trojky“ pomocí tuku prostě neuděláme,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Andrea Musilová z Kliniky YES VISAGE. Proto se tuk hodí spíšepro mírné zvětšení prsou, doplnění objemu například po nevelkém zhubnutí či kojení, případně pro vyrovnání asymetrie.
Poslední dobou se však hodně mluví o spojení obou metod pro získání maximálně přirozeného efektu. V tomto případě mluvíme o kompozitní či hybridní augmentaci prsou. „Tuk zde má sloužit zejména k zahlazení nerovností a zajištění plynulých přechodů kontur v dekoltu a horní části prsou. Ač tuto techniku často a rád používám při rekonstrukci prsou, v případě estetického vylepšení poprsí preferuji buď jednu, nebo druhou metodu,“ prozrazuje plastický chirurg MUDr. Lubor Mrňa z Kliniky YES VISAGE.

Možnost volby
Dnes si můžete vybrat z celé řady různých typů implantátů – odlehčené, implantáty s takovou viskozitou, která se přirozeněji přizpůsobuje poloze těla, implantáty s identifikační pamětí či čipem apod. S výběrem by vám měl na základě konzultace pomoci plastický chirurg, kterému důvěřujete. „V poslední době se více prosazují odlehčené B-Lite implantáty, ale i třeba polyuretanové, kde je nižší riziko tzv. kapsulace,“ vyjmenovává plastický chirurg MUDr. Andrea Musilová z Kliniky YES VISAGE. Uvědomte si, že dnešní implantáty jsou velmi kvalitní a jejich technické parametry se stále posouvají, takže některé je možné mít opravdu i po zbytek život. Proto se rozhodně nevyplatí šetřit, ale investovat do kvalitních implantátů s nejvyšší možnou certifikací.

Na co se připravit
Implantáty se umisťují do kapsy, kterou lze vytvořit v podstatě ve třech vrstvách – pod prsním svalem, pod fascií (povázkou) prsního svalu nebo pod prsní žlázou. Dnes je nejčastější metodou uložení implantátu pod prsní sval z přístupu v podprsní rýze. „Výhody této metody jsou zejména stabilizovaná poloha implantátu v čase, plynulý přechod tkání bez hmatné hrany implantátu, snížené riziko vrásnění implantátu či oddělení cizího tělesa – implantátu od hormonálně aktivní a potenciálně infekční tkáně prsní žlázy,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Lubor Mrňa z Kliniky YES VISAGE.

Velikost jizvy se pak odvíjí od velikosti vkládaného implantátu. Nejčastěji se délka řezu pohybuje mezi 3 až 5 cm. Co se rekonvalescence týká, trvá asi měsíc až dva, kdy je třeba nosit kompresivní podprsenku a omezit fyzickou aktivitu.

Na co si dát pozor
Nutno říct, že dnes většina zákroků probíhá zcela bezproblémově. Implantáty se nemusí s časem měnit. Pokud však vlivem nějakých okolností přece jen dojde po zákroku ke změně tvaru i pozice implantátu, která může být spojena se zatvrdnutím a bolestivostí prsu, je dobré to bez většího odkladu řešit s lékařem. Jinak jsou ženy po zákroku pravidelně sledovány. A ženy obecně by jednou za rok či dva měly docházet na kontrolní ultrazvuk či mamograf.

www.yesvisage.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama