reklama

Jaký je život v nejbohatším státě světa? Zaleťte do Kataru a přesvědčte se na vlastní oči

reklama

Zajímá vás, jak se žije v nejbohatším státě na zemi? Prozkoumejte Katar, který se stává oblíbenou tranzitní zemí i cílem exotické dovolené. Jeho hlavní město Dauhá totiž stojí za to vidět, i když máte namířeno dále na východ. Letecká společnost Qatar Airways nově spustí od 21. srpna pravidelné přímé lety mezi Prahou a katarskou metropolí Dauhá a tím cestování ještě usnadní.

Od minulé středy Katar navíc zrušil vízovou povinnost pro ČR, a proto si můžete prodloužit čekání na navazující letecký spoj na den či dva a užít si město plnými doušky. Můžete si také zpříjemnit čekání ubytováním v hotelu a transferem zdarma.

Země rybářů a lovců perel
Katar nebyl donedávna nejbohatším ze všech států. Ještě před sto lety fungoval jako britský protektorát, kde žili chudí rybáři a lovci perel. S objevem bohatých ložisek ropy v roce 1939 se vše změnilo. „Tento poloostrov však stále nabízí výborné ryby a jiné gastronomické zážitky, jak už na blízkém východě bývá zvykem. Pokud vystoupíte v Dauhá, vyzkoušejte některou z rybích specialit, určitě nebudete litovat,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz a dodává: „V průměrné restauraci se najíte za přibližně 200 Kč. Rychlé občerstvení pak bývá cenově podobné jako v České republice.“

Nyní město mrakodrapů s letištěm, kde si zacvičíte
Katar je nejbohatší zemí už řadu let a vypadá to, že jím ještě nějakou dobu bude. Stále zde probíhá masivní výstavba mrakodrapů. Není divu, když v Dauhá žije více než polovina obyvatel Kataru. „Nejvyšší mrakodrap v Dauhá se nazývá Aspire Tower a měří 300 metrů. Je tak nejvyšším dokončeným mrakodrapem města a největším s drátěným pletivem osvětleným LED na světě,“ doplňuje Josef Trejbal. Před třemi lety bylo také otevřeno nové letiště Hamad International Airport (DOH), které má v současné době 33 odletových bran. „Cestující si na tomto luxusním dopravním uzlu mohou zkrátit čas čekání například ve fitness centru, lázních, nebo potěšit své oko uměleckými výstavami,“ říká Josef Trejbal.

Zajímavých míst najdete hned několik
Ať už budete v Dauhá jen na skok, nebo se zde rozhodnete strávit dovolenou, určitě nesmíte zapomenout navštívit atraktivní místa. Naprosto jedinečný zážitek si odnesete z tržiště Souq Waqif. „Pocítíte nejrůznější vůně místní kuchyně a nakoupíte zajímavé suvenýry. V Souq Wagif uvidíte mimo jiné i prodej sokolů, koberců, klenotů a další,“ prozrazuje Josef Trejbal. Pravou oázu můžete vidět při návštěvě Aspire Parku, kde si uspořádejte piknik. Za kulturou vyrazte do Katara Culture Village, kde naleznete divadlo, galerii i restaurace.

Od 21. srpna se do Dauhá dostanete s Qatar Airways přímým letem z Prahy. Stejná letecká společnost nabízí také lety do Thajska, Indie, Hongkongu, na Srí Lanku, do Austrálie a na Nový Zéland. V případě delšího čekání při na přestupu v Douhá je za určitých podmínek možné získat ubytování v hotelu a transfer zdarma.

Foto: Pixabay.com

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama