reklama

Jan Maxián zná tajemství lednice, prozradí ho v nových pohádkách

reklama

Na svém kontě mají řadu profesních úspěchů, jejich poslední spolupráce je ale především dílem hry. Hry s fantazií, slovy, hlasem a kousky papíru. Právě ta dala vzniknout Pohádkám z lednice a svedla dohromady scenáristu Roberta Geislera, animátora Michaela Carringtona a herce, zpěváka a skladatele Jana Maxiána.

První z trojice jmenovaných dobrodružství odehrávající se v útrobách chladícího spotřebiče napsal, pod rukama londýnského rodáka animovaní obyvatelé ožívají a ústy toho třetího paprička Feferonka, buřtík Špekáček, Utopenec, Tlačenka nebo pan Talián promlouvají. A že je o čem vyprávět, se budou moci přesvědčit všichni malí i velcí diváci internetové televize Stream.cz.

Po minisérii Krasty a moucha a kreslené Kulaté pohádce dokončuje internetová televize Stream.cz svoji první vlastní animovanou pohádku vytvořenou prostřednictvím papírkové neboli ploškové animace. Ta je jednou z nejstarších technik a kromě Pohádek z lednice rozhýbala před čtyřiceti lety i populárního skřítka Rákosníčka nebo kultovní Městečko South Park. „Využívá k animaci ploché postavičky, rekvizity i pozadí, které se vystřihnou do požadovaného tvaru z papíru, pohlednic, látky nebo z fotografií,“ vysvětluje princip jejího fungování šéfproducent Lukáš Záhoř.

Hrdinové deseti epizod promlouvají hlasem Jana Maxiána, který není fanouškům animovaných filmů cizí. Znají ho například jako Spongeboba, lemura Morta z Madagaskaru nebo vačičáka Eddieho z Doby ledové. „V každém díle Příběhů z lednice se kromě hlavních protagonistů Špekáčka a Feferonky objevuje nepřeberné množství dalších a dalších postav a každá se chová, vypadá a tím pádem i mluví jinak. Od tajemného Indiánka, přes pěkně naloženýho Utopence až třeba po totálně zmaštěnou Smaženku. Odlišit a hlavně v tom pekelném tempu, ve kterém se vše odehrává, vydržet se všemi postavami, bylo neskutečně zábavné. Rád jsem si s nimi hrál,“ popisuje práci ve studiu Maxián, který také zhudebnil a nazpíval úvodní píseň.

Znělku zpívají různé hlasy. Vždy patří jednomu z důležitých osadníků lednice, v každém díle ale nějakému jinému. Robert si s jejím textem vyhrál, vlastně celý seriál je jedna velká radost lidí, kteří se u něj potkali a mohli si společně hrát jako malí kluci. Doufám, že tu radost nebudeme mít jen my, coby tvůrci, ale hlavně diváci Streamu, pro které ho připravujeme. A snad jich bude víc než nás,“ těší se Maxián na uvedení Pohádek z lednice, jež internetová televize Stream.cz odvysílá na podzim letošního roku.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama