reklama

Jarní očista tělu prospěje a připraví na léto do plavek

reklama

Po zimě by se jarní očista měla stát běžnou aktivitou každého z nás. Pomůže nám zbavit tělo nahromaděných odpadních látek, nabije ho potřebnou dávku vitaminů a minerálů a jako bonus k tomu, pomůže zbavit se případných pár přebytečných kilo navíc a připravit se na přicházející léto a „plavkovou sezónu“.  Velmi často ale narážíme na malou inspiraci či nedostatek času pro tu správnou a vyváženou jarní očistu. Pokud patříte do této skupiny, pak vám chytří pomocníci a nápady od české značky Concept přijdou určitě vhod. Tady jsou!

Domácí müsli tyčinky, zdravé arašídové máslo nebo zeleninové a ovocné smoothie. Není problém!

Smoothie nápoje jsou doslova nacpány vším, co naše tělo ke své očistě, regeneraci a správnému fungování potřebuje. Tedy vitaminy, minerály, vlákninou, antioxidanty a dalšími přírodními látky. Zlepší trávení, vyčistí pleť, podpoří imunitu. A pokud si ho vyrobíte doma sami, tak přesně víte, že jste použili jen ty nejčerstvější suroviny. A přidat do něj můžete i něco navíc. Například chia semínka, ořechy nebo proteinový prášek. S posledně jmenovaným se tak směle můžete vrhnout třeba na populární keto dietu, díky které se vaše postava rychle přiblíží té vysněné.

Na přípravu smoothie jsou nejlepší tzv. smoothie makery,v případě značky Conceptjsou to„Active smoothie“ a také „Fresh&Nutri smoothie“.Malý set „Active smoothie“(SM3381-4) obsahuje mixér a jednu mixovací nádobu – 570ml. Velký set (SM3385-7 a SM3380) nabízí mixér společně se třemi mixovacími nádobkami – 2x570ml + 400ml. Ve „Fresh&Nutri smoothie“ (SM3390-3) pak kromě 3 mixovacích nádob najdete také chopper a mlýnek. Všechny nádobky jsou vyrobeny z plastu bez škodlivých bisfenolů a víčko nabízí praktické pítko s těsněním, takže nádobku si lze bez problému vzít sebou kamkoli. Cena malého setu je 799 korun, větší lze pořídit za 1099 korun a varianta s chopperem a mlýnkem vás bude stát 1799 korun.

Ideální cestou, jak do sebe dostat potřebné množství vitaminů a minerálních látek, je formou „fresh džusů“. Ty snadno připravíte například s odšťavňovačem Concept LO7065-7 Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice. Jeho nespornou výhodou je všestrannost, protože s jedním spotřebičem lze díky příslušenství vykouzlit celou řadu ovocných a zeleninových překvapení. Odšťavňováníje navíc téměř bezezbytkové, protože skoro vše, co z něj zůstane, lze skvěle použít na výrobu domácích müsli tyčinek. Lis ale díky speciálnímu sítku dokáže připravit i arašídové máslo.  A to je podle posledních studií bohaté na nenasycené mastné kyseliny, které příznivě působí na srdce. Je to zdroj spousty vitaminů, minerálů a proteinu a také železa nebo draslíku.
Odšťavňovač LO7065-7 je na HEURECE oceněn jako nejprodávanější produkt a jeho cena je 5999 korun (stříbrná, černá a bílá barva).

Nezdravé chuťovky nahraďte zdravými – zeleninovo-ovocné chipsy a domácí sušená svačinka

Patříte-li do nemalé skupiny lidí, kteří si svůj den neumí představit bez drobného „zobání“, ale mají potom výčitky svědomí, sáhnete po tom zdravém. Místo hříšných bramborových chipsů si doma vyrobte chipsy zeleninové– z mrkve, červené řepy, celeru nebo petržele. Stačí k tomu jen pár základních ingrediencí a sušička.

Na slabé plátky nakrájenou zeleninu pak už jen stačí potřít směsí olivového oleje, jablečného octa, vody, soli a koření a nechat vysušit.Sladkou, zdravou alternativou jsou naopak chipsy ovocné anebo aktuálně velmi oblíbené sušené ovocné tyčinky, které se připraví z ovocného pyré. Obojí pak můžete použíttřeba jako rychlou svačinu, která se navíc vejde do každé kabelky.

K přípravě zdravých pamlsků je ideální Concept sušička ovoce a zeleniny INFRA SO4000. Její infračervené záření dokáže potraviny usušit rychleji, zachovává v nich více vitaminů, enzymů, minerálů a také vlákniny. Má celkem 5 přednastavených programů– 3 programy pro sušení „ovoce“, „zelenina“ a „maso“, program „jogurt“ pro prvotřídní domácí jogurta program „sterilizace“, který ji po práci dokonale vyčistí. K dispozici jsou teploty sušení v rozmezí od 35 do 75°C, takže sušičku mohou bez problému používat i zastánci RAW stravy. Její cena je 7999 korun.

Zdravé RAW pokrmy teď hýbou světem

Takzvaná živá stravamá díky maximální tepelné úpravě do 42°C mnohemvíce vitaminů, minerálů a ostatních živinnež při obvyklém zpracování. Není proto od věci dopřát občas tělu nějakou jídelní změnu a některý z těchto receptů zkusit. A začít můžete rovnou něčím příjemným, co ale zároveň nezatíží čistící se organismus. Co takhle polévku z listového špenátu, červené papriky, vody, avokáda a citronové šťávy? „Uvařit“ ji můžete rovnou vesmoothie mixéru ConceptFresh&Nutri SM3050, který je na raw stravu přímo dělaný. Z jeho 6 programů jsou 4 určeny právě na „živou stravu“. Navíc, pokud máte zrovna chuť na něco sladkého, pomůže zároveň i s přípravou zdravého raw dezertu. Mixér kromě toho nabízí i speciální program mletí mouky, takže problém nebude ani s přípravoucelozrnného či bezlepkového pečiva. Smoothie mixér Concept Fresh&Nutri SM3050 je zkrátka ideálním pomocníkem pro všechny s životním krédem jíst zdravě.  Cena mixéru je 4999 korun.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama