Jarní tipy z Divadla Na zábradlí

Autor: dne 26 března 2019

Příjemné zpestření jarních večerů nabízí legendární pražská scéna Divadlo Na zábradlí v centru Prahy. Nová autorská inscenace Davida Jařaba Ladies no Gentlemen je na programu 28. března, 1. a 26. dubna od 19 h. Ctihodný manžel, starostlivý bratr a milovaný syn. Něco se zvrtlo. Rodina zdánlivě skýtá bezpečí a zázemí, ale může se stát i tou největší pastí.

Kde je zbraň, tam jsou nakonec ranění a mrtví. Alice, Hana a Marta už ví, odkud může přijít skutečné nebezpečí, a začínají tušit, co je může zachránit… V baladě o třech obětech a jednom mrtvém hrají Magdalena Sidonová, Johana Matoušková, Barbora Bočková, Dita Kaplanová, Miloslav König a hostující Michal Balcar. Autorkou kostýmů je Sylva Zimula Hanáková.

Inscenace Europeana: evropské dějiny dvacátého století líčené s nadhledem, humorem i sžíravou ironií bude k vidění 21. března a 4. dubna od 19 h. Původní dramatizace knihy Patrika Ouředníka je strhujícím komentářem k uplynulému století, v němž sehrála důležitou roli válka, vynález podprsenky i perfo­rovaného toaletního papíru. Skrze humor, ironii, mystifikaci i přesná fakta vyvstává bizarní svědectví o světě dvacátého sto­letí. V rolích Evropanů účinkují Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Magdaléna Sidonová, Miloslav König, Petr Jeništa, Jiří Kniha, Johana Matoušková a Dita Kaplanová.

V pátek 25. března a v úterý 16. dubna vždy v 19:00 na Zábradlí vypukne Dánská občanská válka 2018–24. Tuto adaptaci kontroverzního sci-fi románu dánského spisovatele Kaspara Collinga Nielsena inscenuje nová divadelní generace, absolventi DAMU, režisérsko-dramaturgický tandem Adam Svozil – Kristýna Kosová. V hlavních rolích se představí Jiří Černý, Honza Hájek, Petr Jeništa, Dita Kaplanová, Miloslav Konig, Johana Matoušková a Magdaléna Sidonová – ve velmi nečekaných polohách a ve scénografii Petra Vítka a kostýmech Jána Tereby.

Pozoruhodný kulturní zážitek předznamenaný workshopem v 17:30 nabídnou Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J. v úterý 26. března. Zdramatizované deníky režiséra Pavla Juráčka, klíčové osobnosti českého filmu 60. let, zachycují vzestup i pád talentovaného umělce v konfliktu s dobovými společenskými a kulturními okolnostmi i s vlastní bohémskou povahou. Zlatá šedesátá obdržela v roce 2013 Cenu Alfréda Radoka jako Inscenace roku. V režii Jana Mikuláška excelují Honza Hájek, Jiří Vyorálek, Petra Bučková, Josef Polášek a Gabriela Mikulková.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď