reklama

Jaroměřická mlékárna sponzoruje Terezu Ďurdiakovou

reklama

Tereza Ďurdiaková byla na loňském Volkswagen Marathon Praha největším běžeckým překvapením. Do té doby byla Tereza známá pouze jako reprezentantka ČR v synchronizovaném plavání a triatlonu, maraton však v Praze uběhla ve velmi pěkném čase 2:48:59 a získala bronzovou medaili. V té době trénovala běh necelý rok.

„Jsem moc vděčná svému trenérovi Pavlovi Novákovi, kterému se podařilo znovu mi vrátit chuť na sobě pracovat. U triatlonu jsem už ztrácela motivaci, přišel mi neslučitelný s normálním živote, neboť trénovat tři disciplíny na vrcholové úrovni je velmi náročné.  Běh mě naplňuje. Ale jako maratonkyně jsem ještě mladá a mám čas. Věřím, že jednou mohu dosáhnout úspěchů i na mezinárodním poli, “řekla Tereza.

Strava je u běhu mimořádně důležitá. Možná ještě důležitější než u jiných sportů. „To, co sním, přímo ovlivní můj trénink. Musím mít dost energie, být sytá, ale zároveň se cítit lehce,“shrnula Tereza. To je také důvod, proč začala spolupracovat s výživovým poradcem MUDr. Tomášem Soukupem, Ph.D. z Hradce Králové. Společně hledali ty nejlepší potraviny, které Tereze napomohou k maximálnímu výkonu.

V současné době se Tereza stravuje nízkosacharidově. Důvodem je především rychlá regenerace jejího organismu. Jednou z potravin, které si Tereza téměř denně dopřává, je Jaroměřický měkký tvaroh. Proč? Je významným zdrojem bílkovin, nezbytných pro růst svalové hmoty, zároveň však má relativně nízkou energetickou hodnotu.

Výborně zasytí, přitom je dobře stravitelný. Na rozdíl od jiných potravin neztrácí tepelným zpracováním téměř nic ze své nutriční hodnoty a je mimořádně univerzální – z tvarohu snadno připravíme dezert i pomazánku.

„Nemám ráda tvaroh ve vaničce, proto jsem o sponzoring požádala Jaroměřickou mlékárnu, její tvaroh mi chutná,“ sdělila Tereza. Na otázku, jak má tvaroh nejraději, odpovídá: „S vysokoprocentním kakaem a medem. Když nemám zrovna před tréninkem, tak ráda přidám i oříšky a banán. Někdy tvaroh smíchám s psylliem, vajíčkem, bazalkou a upeču z toho placku, kterou pak rozkrájím na chutné těstoviny. Oblíbeným jídlem je pro mě i Jaroměřický tvaroh na strouhání, který opeču na pánvi a servíruji s volským okem“Která denní doba je podle Terezy na tvaroh nejlepší? „Bývá mou oblíbenou druhou večeří, protože výborně zasytí, ale někdy – v menším množství – si dám tvaroh i jako svačinku. Výživový poradce mi ho nedoporučil ke snídani, protože prý zpomaluje metabolismus,“ řekla Tereza.

Tereza Ďurdiaková se v současné době připravuje na Volkswagen maraton Praha, který se bude konat 6. května 2018. Jejím vodičem by měl být známý triatlonista Filip Ospalý. Jaroměřická mlékárna drží Tereze palce. „Ráda bych se pokusila splnit limit pro Mistrovství Evropy v Berlíně a zařadila se tím mezi reprezentanty ČR,“ vyslovila své přání Tereza.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama