reklama

Jaroslav Dušek představil svou novou knihu, kterou pokřtil velmi netypickým způsobem

reklama

Herec a improvizátor Jaroslav Dušek má za sebou několik publikací, tentokrát však čtenáře nechá proniknout do literární podoby divadelního představení. Kniha Malé vizity aneb malé vizity: Opakování je matka moudrosti však nejsou žádným scénářem, nýbrž improvizované, stejně jako je každé jeho představení s kolegou z divadla Vizita Pjér la Šé‘z.

A originálně pojal i křest své literární novinky, kterou místo šampaňským potřísnil citronem. „Pedro Hynka to představení sledoval na internetu, začal to zapisovat a zápisy nám pak poslal emailem. My se na ně podívali a překvapily nás určitou autenticitou. V některých pasážích ani nechceme věřit, že jsme to my, ale snad si to Pedro nějak nepřimyslel. Hlavní podíl na té knížce má pak grafik Adam Frydrych, který to upravil do podoby, že je ta kniha hravá a veselá. Fotografie pro změnu poskytl náš kamarád Oswald Schorm, který nás od mládí fotí,“ uvedl Jaroslav Dušek.

Ten se s Pjérem seznámil na vojně. „Já jsem na vojně nebyl, on tam byl a došlo k takovému zvláštnímu, že on mě tam hledal a já tam nebyl a tím mě našel. Když se Pjér vrátil z vojny, tak mě našel, protože já jsem byl na seminářích Ivana Vyskočila a na jeho jevišti Divadla malých forem a tam jsme se při hraní s těmito malými formami na pískovišti poznali,“ vtipkoval herec.

Víc než jednotlivé pasáže ale herce pobavily doplňující kresby. „Zaujala mě třeba fotka přeměna hmyzu v obludného úředníka, protože je to obráceně než u France Kafky,“ smál se Dušek.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama