reklama

Jde o fikci, nebo se příběh skutečně stal?

reklama

Schopnost vidět druhým do hlavy – je to prokletí, nebo dar? Když se s těmito paranormálními vlohami narodí dítě v rodině vysoce postaveného estébáka v době normalizace, má zaděláno na složitou cestu životem i k sobě samému. Otec chce jeho schopností využít „pro stát“. On sám umí předvídat hru druhých a učí to mladé tenisty. Stane se vyhledávaným trenérem anticipace. Narodil se ale pro sport? Neměl by být raději šamanem? Kniha spisovatele, novináře a komentátora Aktuálně.cz Martina Fendrycha Šaman vychází 21. března v nakladatelství Práh.

Pozoruhodná novinka Šaman je ucelenou knižní verzí stejnojmenného blogorománu, který Martin Fendrych psal na pokračování pro server Aktuálně.cz. První kapitola Když macecha spadne z nebe byla publikována v dubnu 2015 a stejně jako všechny následující vyvolala značný zájem čtenářů. Mnozí z nich si určitě kladli otázku, zda jde o fikci anebo se ten příběh doopravdy stal?

Sám autor k tomu říká: „Jakákoliv shoda se skutečnými postavami a jejich životními příběhy je náhodná.“ Šaman je druhou Fendrychovou zkušeností s formou blogorománu, poprvé si jej vyzkoušel na stránkách Týdne.cz, kde postupně publikoval beletristické texty pod názvem Slib, že mě zabiješ.

Martin Fendrych (nar. 1957) je výraznou osobností veřejného života. Za komunismu se aktivně podílel na vytváření nezávislé kultury. Po převratu se stal mluvčím federálního ministra vnitra, poté pět let působil jako náměstek Jana Rumla na českém vnitru. Po odchodu z politiky řídil týdeník Respekt. Dnes se živí jako komentátor a glosátor serveru Aktuálně.cz. Vydal několik knih (blogoromán Slib, že mě zabiješ, deník Jako pták na drátě, sbírka německo-českých básní Kotlino úst – Mundhöhle, román Samcologie).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama