reklama

Ježíšek v azylovém domě v Jiřetíně pod Jedlovou potěšil nejen děti

reklama

Klasické dárky jako jsou panenky pro holčičky nebo autíčka pro kluky, ale i nejrůznější stavebnice lego, povlečení s pirátskými motivy či kšiltovka s motivem pohádky Ledové království. Nejen tyto dárky nalezly pod stromečkem děti z azylového domu sv. Máří Magdalény z Jiřetína pod Jedlovou. Společnost Conectart, která jiřetínský azylový domov podporuje již řadu let, nakoupila mimo dárků pro 36 dětí také věci pro domácnosti maminkám v tísni a věnovala i nemalý finanční obnos určený na opravu střechy. 

Domov sv. Máří Magdaleny Jiřetín pod Jedlovou se věnuje dlouhodobě pomoci zdravotně postiženým matkám s dětmi, případně těhotným ženám, v tíživé životní situaci bez přístřeší.Poskytuje primárně sociální služby ve formě individuální, důstojné, nepřetržité a koncepční pomoci potřebným matkám, které ztratily střechu nad hlavou. Zástupci společnosti Conectart splnili každému ze 36 dětí jeho vánoční přání a do domova přivezli plné auto nejen vánočních dárků. „Mimo klasických vánočních přání pro děti jsme se zaměřili také na praktické věci jako je třeba vybavení domácností pro zdejší maminky a dovezli jsme i oblečení, které se vybralo mezi našimi zaměstnanci v rámci vnitrofiremní sbírky,“ říká Petr Studnička, generální ředitel společnosti Conectart.

Nadto věnovala společnost vedení Domova také zajímavý finanční obnos, a to ve výši 30 tisíc korun, který půjde na opravu střechy. „Jsem velmi rád, že jsme mohli i v letošním roce přispět také tímto finančním darem, kterým pomůžeme zlepšit celkové podmínky pro maminky i jejich děti, které se mnohdy ne svoji vinou ocitly v tíživé životní situaci a tato částka půjde celá na opravu střechy azylového domova,“ dodává generální ředitel Studnička s tím, že ve své podpoře azylového domu sv. Máří Magdaleny se společnost Conectart plánuje věnovat i v letošním roce.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama