reklama

Jihotyrolská zima – období klidu a odpočinku

reklama

Rozhodli jste se pro klidnou zimní dovolenou? Chcete vynechat masovou turistiku, přeplněné sjezdovky a místo toho odpočívat uprostřed čisté přírody jihotyrolských Dolomit? Poohlédněte se po široké nabídce místních horských farem a vyberte si tu, která vás výběrem zimních odpočinkových aktivit nejvíce zaujme.

Přestože Jižní Tyrolsko nabízí v zimě širokou škálu sportovních aktivit, místní obyvatelé a turisté využívají tento zimní čas pro klidný odpočinek. Podnikají romantické procházky zasněženou krajinu, nebo si vychutnávají pěší výlety na stále oblíbenějších sněžnicích. Místní farmáři, kteří plní roli vzorných hostitelů jsou často i profesionální průvodci. Ten, kdo využije jejich služeb, se může těšit na nezapomenutelnou túru sněhem pokrytou krajinou do míst, kam by se sám třeba neodvážil. Zajímavé trasy se často rozbíhají hned za branami farem a vedou místy s nezapomenutelnými výhledy na jedinečná horská panoramata. Chůze na sněžnicích se v Jižním Tyrolsku těší dlouhé tradici, proto je na většině horských farem mají připravené pro své hosty k zapůjčení. Sněžnice jsou pro turisty vítanou alternativou ke skialpinistickým lyžím, neboť jim umožnují dostat se do těžko přístupných míst a poznávat tak i nejodlehlejší kouty zasněžené krajiny. Jedna z horských Roter Hahn farem, kde se o své hosty báječně postarají je Inner-Glieshof v Mals. Místní farmář Reinhard Heinisch vám nejen zapůjčí sněžnice, ale na výlet vás rád doprovodí. Tato farma představuje jedinečný výchozí bod pro milovníky procházek se sněžnicemi a pro skialpinisty.

Opravdovou zimu si v Jižním Tyrolsku mohou užít nejen dospělí, ale také děti. Sněhu je tu dost na stavbu nádherného sněhuláka nebo eskymáckého iglú. Možnost sáňkování a bobování je téměř na každé farmě. Tak čistý sníh jako je tady, ve městech většinou nenajdeme.

Nejen zimní procházky, ale také atraktivní wellness program přispívá k odpočinku a regeneraci. Ozdravný lázeňský program poskytovaný na vybraných farmách Roter Hahn nabízí možnost relaxovat v sauně, užít si senné nebo mléčné koupele, odtučňovací či vinné kůry, nejrůznější masáže a pleťové masky. Jednou z nejžádanějších wellness aktivit je Kneippova léčebná metoda zahrnující jak lázeň, masáže, tak i oblíbené Kneippovy chodníčky. Je báječné užít si ozdravný a odpočinkový pobyt na farmě uprostřed nádherné jihotyrolské přírody.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama