reklama

Již druhý sociální automobil získali ve Slaném

reklama

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Domu s pečovatelskou službou ve Slaném. Slavnostní předání automobilu proběhlo ve čtvrtek 10. ledna 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Dům s pečovatelskou službou ve Slaném, který poskytuje v 90 bytech bydlení 108 seniorům, obdržel svůj druhý vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Zařízení pro seniory získalo v celkovém pořadí již 754. automobil. V rámci projektu se jedná o druhé vozidlo, které bylo předáno v tomto městě.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory či hendikepované je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohu získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 41 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama