reklama

Karel Gott může být spokojený. I po 100. repríze plní muzikál Čas růží karlínské divadlo

reklama

Malou oslavu si po stém představení muzikálu Čas růží dopřáli herci a autoři díla, složeného výhradně z písní Karla Gotta. Diváky vyprodaného Hudebního divadla Karlín zvedli při děkovačce ze sedadel zpěváci a herci v čele s Josefem Vojtkem, Jiřím Langmajerem, Peterem Pechou, Romanem Tomešem a dalšími známými jmény.

Svůj part v tomto jubilejním představení si odzpívala i herečka Ivana Jirešová. „Ve své roli Hortenzie se střídám s Adélou Gondíkovou. Mám za sebou tedy padesát představení. Texty už mám tak zažité pod kůží, že je ani nevnímám. Spíš jedu po té melodii, a když ji někde slyším, zazpívám si,“ přiznala Ivana Jirešová, která po představení pociťovala lehkou únavu. „Zatím to není tak hrozné, ale Čas růží je delší představení, a když už potom jedete víc kusů za sebou, únava se dostaví. Ale zatím dobrý,“ smála se Ivana Jirešová.

Hlavní roli Honzy si Čase růží střihl Roman Tomeš, který hraje a zpívá i v dalších muzikálech – střídají se písně, příběh i hudba. „To je náš úděl, rychle se přeorientovat na něco jiné. Právě v tom je ta naše práce pestrá. Teď květnu je to úplná divočina. Jeden den hraji Ježíše, druhý Čas růží, třetí třeba Sestru v akci nebo Krysaře, do toho točím singl. Jsem ale hodně pečlivý v přípravě. Už od rána se tak nějak ladím na to, že večer budu zpívat třeba písně Karla Gotta. Muzikál Čas růží miluji, protože je to pro mne nádherné zpívání. A moje top písnička? Stokrát chválím čas,“ bez rozmyšlení řekl Roman Tomeš, který je i rád, že účinkováním v muzikálu může vzdát poctu Karlu Gottovi, kterého si nesmírně váží.

Spokojeně se po stém představení tvářil i duchovní otec muzikálu Čas růží a autor scénáře v jedné osobě Sagvan Tofi. „Stále mě mrzí, že v tomto muzikálu nemůže zaznít písnička „Když sudičky přáli nám“. Část práv k ní drží František Janeček a ten si píseň asi schovává pro své muzikály. Ten hit mi tu chybí. No, někdy se to nepovede,“ litoval Sagvan Tofi, ale pak už optimisticky pokračoval.

„Všichni zpěváci mě hodně překvapili, jak se se svými rolemi poprali. Jsou to těžké písně a původně jsme si mysleli, že je nemožné, aby to někdo zazpíval. Dělali jsme přísné konkurzy, byl u nich přítomen i Karel Gott. Nechtěli jsme dělat věrné kopie, ale potřebovali jsme, aby ty písně zazněly originálně a zapadly do příběhu. Karel Gott to posvětil a já jsem pyšný, jak to na jevišti šlape,“ řekl upřímně Tofi. Když je to sté představení, je autor též stoprocentně spokojený se svým dílem? „Jsem rád, že na to lidi chodí a líbí se jim to. Ten muzikál má ještě potenciál, který se ukáže. Tady jsme sice v karlínském divadle, ale do budoucna z toho můžeme udělat větší šou, se kterou budeme jezdit po halách v celé republice,“ plánoval Sagvan Tofi budoucnost muzikálu Čas růží, který úspěšně uvádí Hudební divadlo Karlín.

Foto: Herminapress

22

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama