reklama

Na karlovarském festivalu se sešly dvě herecké legendy: Emilia Vášáryová a Jiřina Bohdalová

reklama

Krásná slovenská herečka Emilia Vášáryová uvedla na karlovarském festivalu slovensko- ukrajinský film Čiara. Film si nenechala ujít herečka Jiřina Bohdalová, která přišla v dobrovodu svého přítele Lubomíra Focka a s oblíbenou herečkou se srdečně pozdravila.

Společnost na červeném koberci dělal Emilii režisér snímku Peter Bebjak. Filmovou delegaci tvořili i herci Tomáš Maštalíř, Andrej Hryc, Zuzana Fialová, Rimma Ziubina, o berlích belhající se Filip Kaňkovský a další herci a tvůrci filmu. V kině mezi diváky zasedla Livia Klausová či ministr kultury Daniel Herman s přítelkyní. A o čem film je?

Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. V tomto okruhu nejbližších zastává nenahraditelnou roli starajícího se důvěrníka, ale také zásadového a nekompromisního vůdce, jemuž v rozhodujících okamžicích nechybí sebevědomí a temperament. Klidný souběh obou prolínajících se světů se však se vzrůstající nervozitou, obklopující nejistou budoucnost s nově budovanou hranicí schengenského prostoru, začíná pomalu otřásat. A když pak jedna z pašeráckých dodávek ztroskotá, spustí se nezastavitelná lavina konsekvencí, během níž bude muset Krajňák zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama