Kateřina Cajthamlová jako jedna z prvních čtenářek Afrického snění

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spisovatelka Hana Hindráková poprvé oslovila MUDr. Kateřinu Cajthamlovou před několika lety, zda by jí napsala hodnocení na obálku knihy Smrtící byznys. Hlavním tématem tohoto románu z lékařského prostředí byly falešné léky.

„Jenomže email tehdy skončil paní doktorce ve spamu a objevila ho až rok poté. Tak jsem jí rovnou požádala o hodnocení knihy Nezlomný,“ líčí Hana Hindráková. „Nakonec společně s Janem Přeučilem, Evou Hruškovou a Terezou Kostkovou knihu i pokřtila a já jsem za to byla moc ráda.“

Nyní Hana Hindráková přináší edici Africké snění, v níž budou postupně vycházet africké romantické e-povídky, které čtenářky a čtenáři najdou na nově vzniklých webových stránkách Africké příběhy. Jako první vyšla povídka Pokušení, která je milostným příběhem z daleké Keni.

„Pokušení je velice dojemná a krásná povídka o lásce a pokoře. O pravdě a tajemství i o ohleduplnosti a darech, které život přináší,“ říká o povídce MUDr. Kateřina Cajthamlová, která ji četla jako jedna z prvních.

A Hana Hindráková dodává: „Vzhledem k současné náročné době jsem se rozhodla, že napíšu pro své čtenáře a čtenářky něco milého, co potěší jejich srdce a zklidní mysl. Přála bych si, aby se jim povídky četly přinejmenším tak dobře, jako mně se psaly.“

V listopadu vyjde další povídka s názvem Tajemný pilot.

A co plánuje spisovatelka dalšího? „Mám připraveno mnoho novinek. Plánuji spustit online besedy Večery pod banánovníkem, kde si lidé budou moci poslechnout dvě nejoblíbenější besedy – Můj africký příběh a Kontrasty Keni. Součástí besed bude i promítání videí a fotografií. Také jsem začala pracovat na nové knize Můj africký příběh a začala jsem psát blog Afročtení, kde se každý měsíc budou objevovat články na vážná i nevážná africká témata. Na mých webových stránkách si čtenářky a čtenáři mohou také stáhnout zdarma dechberoucí povídku Hvězdy nad Afrikou,“ říká spisovatelka.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno