reklama

Když modelce zmrzne úsměv aneb Pro krásnou fotku se musí trpět

reklama

Ne všude ještě slezl sníh a tak když módní návrhářka Marie Stará uviděla v centru Liberce uměle vytvořený ledopád, rozhodla se s modelkou Terezou Jelínkovou nafotit sérii fotek s názvem Frozen Fantasy (Ledová fantazie). Jenomže modelka to pořádně odstonala.

Protože bylo nutné jednat rychle, návrhářka vytvořila kostým, který svým tvarem připomíná ledopád a oslovila ke spolupráci fotografa Petra Kozlíka. Nároky na modelku byly vysoké, prakticky celý den mrznout v tenkém kostýmu, ale Tereza Jelínková je ze zahraničí zvyklá na ledacos: „Fotila jsem už ve vzduchu i pod vodou, ale přiznám se, že ještě nikdy mi nebyla při focení taková zima a nohy mi museli zahřívat lidé z týmu. Takže příště bych fotila raději někde na poušti,“ směje se.

Nicméně už druhý den jí do smíchu nebylo, protože skončila v posteli s vysokými horečkami a podezřením na zápal plic, který se naštěstí nepotvrdil. Práce modelky je někdy tvrdá, ale jak říká Tereza: „ Neměnila bych, protože díky ní můžu cestovat po celém světě a poznávat nové země a lidi. I když jde někdy o zdraví.“

Foto: Petr Kozlík

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama