reklama

Kirschner pomohla zahrada babičky!

reklama

Zpěvačka Jana Kirschner si pro fanoušky připravila hudební lahůdku! Jedna z nejúspěšnějších zpěvaček na česko-slovenské hudební scéně přichází po třech letech s výjimečným projektem Moruša. Albová novinka odvážně spojuje muzikanty různých hudebních žánrů a světů. Jana jí už brzy představí na speciálním podzimním turné.

 

Jana Kirschner se po třech letech vrací na scénu. Pro fanoušky připravila výjimečný projekt s názvem Moruša. Nahrávaní albové novinky ve studiu Sono nedaleko Prahy trvalo dva týdny, na jeden jediný den se  zde sešlo dohromady 18 muzikantů z Velké Británie, Česka a Slovenska. Producentem celého projektu je Eddie Stevens, známý ze spolupráce s Jamie Cullumem, Roisin Murphy, Moloko nebo Zero 7. Pod jeho dohledem vznikl jakýsi „rodinný orchestr“, ve kterém se potkali housle, akordeon, violoncello, marimba, klarinet nebo cimbál. Na projektu spolupracovali skvělí muzikanti známí ze světa klasické hudby – Miloš Valent,  Marcel Comendant, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský pěvecký kvartet. Anglickou část reprezentovali známí studioví hudebníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen.

Dvě alba, dva světy

Spolu s Janou Kirschner nahráli více než 100 minut originální autorské hudby. „Dlouho jsem cítila, že symbolem tohoto projektu by měl být strom. Strom pro mě znamená dětství, mojí zem, mojí řeč, mojí identitu. Věděli jsme, že dostat 100 minut hudby na jedno album není reálné. A v tu chvíli se mi v hlavě objevila Moruše. Strom, který znám ze zahrady mojí babičky. Černá a bílá. Dvě alba, dva světy. A bylo to,“ říká Jana. Charizmatická zpěvačka projekt představí na speciálním koncertním turné v kompletní sestavě na Slovensku, dvě zastávky bude mít i v Čechách. Jana Kirschner se tak po sedmi letech koncertování hlavně v zahraničí vrátí na domácí pódia. „Je to slovenské album. Ale jsem přesvědčená, že díky jeho originalitě, poetice a výjimečnému talentu našich muzikantů se nám podařilo vytvořit něco, co zaujme a přesvědčí publikum kdekoliv na světě,“ neskrývá nadšení. První část alba Moruša s názvem „Biela“ vyjde 15. listopadu u slovenského vydavatelství Slnko Records.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama