reklama

Kladno nabízí zdarma nejmodernější identifikaci kol i jejich registraci do mezinárodní databáze

reklama

Účinné zabezpečení kol nabídne jejich majitelům statutární město Kladno ve spolupráci s kladenským územním odborem Policie České republiky. Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR vlastníci kol mohou získat jejich jedinečné DNA značení.  Bicykly současně město zanese do speciálního registru. Ve spojení s rozsáhlou mezinárodní databází chráněných předmětů přestavuje forenzní značení silný nástroj při ochraně majetku, ale i při jeho případné jednoznačné identifikaci.

V rámci prevence kriminality jsme připravili pro Kladeňáky možnost, své kolo co nejlépe ochránit.  V průběhu září si ho budou moci na vybraných policejních služebnách zcela zdarma nechat označit unikátní technologií mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA. Kolo získá svoji identitu, označení o ochraně by mělo navíc dát nenechavci jasný signál, že tohle kolo má město i policisté v databázi a vůbec nebude lehké si ho přivlastnit či případně prodat,“představil výhody projektu kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Značení na služebně v Kladně na nám. Edvarda Beneše bude probíhat ve dnech 6. září od 9 do 13, 17. září od 13 do 18 a 16. října od 10 do 16 hodin.

V Kročehlavech budou policisté kola značit na služebně v ulici Kosmonautů 2117 ve dnech 19. září od 9 do 12, 3. října od 14 do 18 a 16. října od 12 do 16 hodin.

V tyto termíny se mohou na služebny dostavit majitelé kol, kteří dovršili 15 let věku. Podmínkou je dále předložení platného dokladu totožnosti a dokladu o koupi kola. Kolo k označení musí být čisté, suché a technicky způsobilé.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama