reklama

Kluci z hor porazili Harryho Pottera! Magnuskův film by si podle mnohých zasloužil Českého lva.

reklama

Režisér, producent a často i scénárista Tomáš Magnusek může slavit. Sobotní televizní premiéra jeho nejnovějšího filmu s Jiřím Lábusem a Martinem Dejdarem v hlavních rolích Kluci z hor, slaví úspěchy. Ve sledovanosti příběh podle skutečné události porazil i takový trhák, jakým je Harry Potter!

Jednu z hlavních rolí si zahrál i syn Martina Dejdara Matěj, který představoval svého otce o dvacet let dříve. Režisér obsadil i Evu Vejmělkovou nebo herce a dabéra Jiřího Hromadu či Pavla Nového. Roli faráře si zahrál zpěvák Václav Neckář a vedoucího prodejny potravin zase režisér a herec Vlastimil Venclík.

„Mám z toho obrovskou radost. Dostal jsem spoustu skvělých reakcí. Je to potěšení pro mě a pro všechny, kteří se na tom filmu jakkoli podíleli,” zdůraznil Tomáš Magnusek, kterého už nějakou dobu pár takzvaných “filmových kritiků” vždy rozcupuje, aniž sami kdy co dokázali a často ani netuší, co za tím vším, než film vznikne, musít být

„Dělám filmy pro diváky, ne pro kritiky. Samozřejmě, že si vždy z toho beru nějaké ponaučení, ale rozhodně se z toho nehroutím. A Kluci z hor jsou záležitostí, která se povedla a lidem se líbí,” řekl Magnusek, který se podle svých slov snaží dělat filmy i seriály ze života, opravdové, a tak, aby oslovily co nejširší spektrum diváků.

Na sociálních sítích se dokonce objevily názory, že by si jak Magnusek, tak i herci Jiří Lábus a Martin Dejdar za film Kluci z hor, který byl loni v českých kinech, a na který napsala relativně pozitivní hodnocení i obávaná kritička Mirka Spáčilová, zasloužili cenu Český lev. „To by ale tahle anketa nesměla být zmanipulovaná a jen pro ‚některé vyvolené‘, viz Svěrák a spol,“ psali mnozí diskutující na sociálních sítích.

Momentálně je ve fázi natáčení seriálové sági Čechovi, která je skvěle obsazená, a kde se diváci mohou těšit třeba na Libuši Švormovou, Kateřinu Macháčkovou, Miloslava Mejzlíka, Petra Baťka, Reginu Rázlovou, Andreu Elsnerovou, Martina Dejdara, Roberta Cejnara, Jiřího Klema a řadu dalších. A kdyže se diváci mohou na příběhy tří generací podnikatelské rodina “ala český Dallas” mohou těšit? „To je otázka. Momentálně vedeme jednání s televizemi, a kde bude nejlepší nabídka, tam budeme spolupracovat. Nic nás netlačí, financuji to ze svých zdrojů, dělám s herci, s nimiž chci a to je ta svoboda, kterou ke své práci potřebuji,” dodal takzvaně momentálně “nejtěžší český režisér” Tomáš Magnusek. Jeho kolegyně, druhá režisérka Eva Toulová, která se podílela i na Klukách z hor jej sice takzvaně “nutí” zhubnout, avšak zatím se jí to moc nedaři… „Když já to jídlo tolik miluju… Samozřejmě hned po mé drahé ženě Gábině a dětech…,” dodal s úsměvem Magnusek.

Foto: archiv T. Magnuska a MagnusFilm

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama