reklama

Knihu Pivrnec humor aneb nejdelší vtip beze slov na světě!, pokřtil humorista a kreslíř Petr Urban

reklama

Kniha vznikla také u příležitosti 25. výročí otevření legendární pražské restaurace U Pivrnce a tam se také kniha křtila. Interiér hospůdky je unikátní právě velkoformátovými vtipy, jejichž hrdinou je právě tato kreslená postava, Pivrnce, která žije svým rušným životem v autorových vtipech téměř 35 let. 

„Naši restauraci navštěvují převážně cizinci, proto jsem se rozhodl nakreslit celou řadu vtipů beze slov, aby jim rozuměli lidé na celém světě. Uvažuji, že z vtipů vytvořím v rodné Smržovce nový turistický cíl, a to velké bludiště,” prozradil Petr Urban.

Knihu pokřtil autor za přítomnosti svých přátel, mezi kterými byli herec Leoš Noha, zpěvačka a herečka Olga Lounová, zpěvák Ivan Mládek, karikaturista Boris Pralovszký, lékař Jan Cimický, zpěvačka Heidi Janků, nebo známý právník Miroslav Antl. A knihu samozřejmě pokřtili pivem.

„Někdo si možná myslí, že vtip beze slov je jen, jak se říká, pro blbé, ale není tomu tak, protože vtěsnat na malou plochu co nejvíce humorných situací, aby je každý pochopil a našel si v tom to své, není vlastně žádná sranda, o to víc mě těší první reakce přátel, kteří mě znají dlouhá léta a sledují moji tvorbu, že se jim knížka líbí a že oceňují různé malé vtipné drobnosti, takže v jednom obrázku najdou vlastně i díky své fantazií víc dalších schovaných vtipů,” dodal Petr Urban s tím, že kniha vychází 1.dubna, tedy na apríla a ‘není to žádný apríl‘

FOTO: Jaroslav Hauer

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama