reklama

Knižní novinka: Světový bestseller Popel Londýna Strhující krimi v historických kulisách Londýna konečně v češtině!

reklama

Andrew Taylor, nejuznávanější britský autor žánru historické krimi, ve svém novém románu Popel Londýna od první stránky vtáhne čtenáře do napínavého příběhu, který se odehrává v Londýně v roce 1666. Plameny dosud největšího požáru v historii Londýna zachvátily katedrálu sv. Pavla a odkrývají tajemství, která měla zůstat skrytá.

Uprostřed chaosu je nalezena mrtvola muže se svázanýma rukama za zády a bodnými ranami na krku. Jak ale najít vraha, když většina obyvatel sama bojuje o přežití? Všemu přihlíží James Marwood, syn odsouzeného zrádce a neochotný vládní informátor, který je donucen pachatele najít. Marwood je brzy vehnán do mimořádného nebezpečí, ale i náruče záhadné mladé ženy, kterou před plameny zachránil. Řádění vraha však ještě není u konce a další oběť na sebe nenechá dlouho čekat.

Čeští čtenáři tvorbu Andrewa Taylora dobře znají – Anatomie duchů, Malý Američan, Němý… Krimi romány svému autorovi přinesly řadu úspěchů a literárních cen, například je několikanásobným držitelem prestižního žánrového ocenění „Daggers“ (dýky), které každoročně uděluje britská asociace autorů detektivek.  Kromě historických detektivek a psychologických thrillerů píše Taylor také literaturu pro děti a mládež a různé kritiky či eseje o detektivním žánru.

Taylorovy knihy jsou s nadšením přijímány recenzenty i čtenáři a Popel Londýna není výjimkou.  „V Taylorově Popelu Londýna z hlavního města doslova sálá žár… Jedná se o jednoho ze zaručeně nejčtivějších autorů historických románů, který ve své poslední knize přesvědčivě vystihuje chaos šířící se z Pudding Lane až ke katedrále svatého Pavla. Andrew Taylor jako obvykle prokazuje znalost zápletky i historického pozadí a odhaluje čtenářům Londýn po návratu Stuartovců jako místo plné nebezpečí, zrady a rozpolcených zájmů,“ nešetřil superlativy například Nick Rennison v The Sunday Times.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama