reklama

KNIŽNÍ NOVINKA: Terapie sdílením

reklama

Za projektem Terapie sdílením, aktuálním fenoménem českých sociálních sítí, stojí kreativní dvojice Ester Geislerováa Josefina Bakošová. Před několika měsíci vystavily na internetu několik mrazivých, a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou.

Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty a hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním. Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů.

Sebrané věty opravdu fungují jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není. Kniha je doplněna texty obou autorek, esejí mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobními fotkami, vzkazy a dalšími materiály.

Ester & Josefinatvoří kreativní duo zaměřující se na módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Projekt Terapie sdílením odstartovaly na konci loňského roku kolekcí triček, nyní na trh přichází stejnojmenná kniha. Ester Geislerová vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (obor Nová média) a věnuje se herectví, vizuálnímu umění, navrhování a produkci. Josefina Bakošová je kreativní ředitelkou galerie Harddecore a zároveň módní návrhářkou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama