reklama

KOFE-IN vydává nové album

reklama

Diskografie opavsko-pražské pětice KOFE-IN se už počátkem října rozroste o nové album. Čekání na desku se skupina svým fanouškům rozhodla vyplnit zveřejněním prvního videoklipu MOJE DOBRÉ NEBE. Klip je dílem tandemu Libor Martiník – David Hofmann, který dříve spolupracoval například se zpěvačkou Tonyou Graves a skupinou 100°C. Přibližuje rozdíly společenského postavení dvou lidí s rozdílnými zájmy, ale i vášeň, chtíč a harmonii. 

Nad stejnojmenným singlem i nadcházející deskou Dobré nebe se producentského dohledu ujal Armin Effenberger z elektro-popového dua Cartonnage. „Hledali jsme producenta, který se bude hodit k našim novým písním. Armin nám přesně sedl jak po technické, tak lidské stránce. Pochopil naši muziku a přišel se spoustou dobrých nápadů. Zachoval rockovou dravost a zároveň vypíchnul svěžest nových písní,“ pochvalují si KOFE-IN spolupráci s Arminem. „Vedle elektroniky, která je jeho doménou, věnoval velkou pozornost i vokálům, což bude jedním z prvků, které novou desku odliší od těch předchozích,“ doplňují.

Důraz na rock

Nové album přinese i spolupráci s Katarínou Landlovou, která na sebe poprvé výrazněji upozornila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent v roce 2012. „Když jsme ve studiu poslouchali natočené skladby, napadlo nás, že některé písničky by mohl obohatit dívčí vokál. Katarína shodou okolností zrovna nahrávala ve stejném studiu, a jelikož nám se líbil její zpěv a jí naše písničky, řekli jsme si, proč to nezkusit,“ vysvětlují KOFE-IN jak došlo k hostování Kataríny na jejich nové nahrávce. Na jejím vzniku se prvně také podílela bývalá rytmická sekce Cocotte Minute, dnes již stálí členové KOFE-IN, Daniel Herrmann (baskytara) a Pavel Hruša (bicí). „Nové písně jsme opřeli o hybnou rytmiku kluků, a protože  si taky mnohem víc hrajeme s kytarama, bude to naše nejrockovější deska,“ přibližuje skupina nové album. Většinovým autorem textů je opět frontman a zpěvák Jan Kunze, který je znám i svým působením na literární scéně (básnické sbírky: Hičhaikum, Dekedent dezert aj.). „Nové texty jsou částečně o všech možných podobách vztahů mezi mužem a ženou, od těch intimních poloh až po ty divoké. V dalších mohou posluchači najít literární odkazy, v jiných věčné téma cesty,“ dodává lídr kapely Jan Kunze. Hudbu skládal především Petr Kunze, ale výsledná podoba písní je prací celé skupiny.

KOFE-IN
Pop-rocková kapela KOFE-IN vznikla v roce 2006 a debutovala o tři roky později deskou Osobní vesmír. Videoklipy KOFE-IN se opakovaně těšily úspěchu v hitparádách České televize (Pomeranč, Medúza aj.) či TV Óčko a video podoba skladby Jediná z jejich druhého alba Libertin (2011) letos na jaře zvítězila v anketě iReport – Žebřík v kategorii videoklip roku 2012. Skupina sama bodovala v anketách Žebřík (kategorie Objev roku) nebo Český YouTube Fest (2. místo 2011) a její rozsáhlá koncertní činnost ke dnešnímu dni čítá již přes 300 vystoupení.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama