reklama

Pro koho bije srdce Marty Jandové?

reklama

Nadšení psí sportovci – chrtí závodníci – právě přebrali ceny za vynikající výkony v různých kategoriích v minulé sezóně Zlatého chrta 2013. Sošky jim přišly předat přední české VIP. Vyhlášení moderovala známá milovnice chrtů Heidi Janků, a to tentokrát v novém Greyhound Parku Motol.

Vidět z auta vystupovat známou zpěvačku, herce nebo politika je pro někoho určitě příjemný zážitek. Pozorovat přijíždějící limuzínu, ze které záhy vyskočí na červený koberec chrt s atletickou figurou, který navíc tuto limuzínu vlastní, to už je opravdová rarita. I to jste ale mohli vidět, pokud jste byli na předávání “Chrtích Oscarů“ v Greyhound Parku Motol. Šampionát Zlatý chrt, který každoročně CGDF pořádá, vyhlašuje vždy vítěze v několika kategoriích. Ti nejlepší obdrží titul Zlatý chrt – Vítěz, a pokud své prvenství v dané kategorii obhájí i v dalších sezónách, přidává se jim k získanému titulu stupeň Mistr a v dalším roce Velmistr. Ceny letošním vítězům přišli předat Dalibor Janda s dcerou Jiřinou, Marta Jandová, Heidi Janků, Tereza Mátlová, Peter Nagy, Kateřina Neumannová, Petra Svoboda, Šárka Ullrichová a Roman Vojtek. Se svou „příjmenovkyní“ Jiřinou Annou Jandovou, dcerou Dalibora Jandy, předala jednoho z chrtích Oscarů Marta Jandová. „Chrti jsou krásní psi, miluju je. Nikdy jsem žádného neměla, ale líbí se mi, jak jsou svalnatí, vychovaní a hodní k dětem,“ opěvovala plemeno zpěvačka. Sama psí šampiony doma nemá, ale na svých psech obdivuje jiné vlastnosti, jako například oddanost, lásku a to jí ke spokojenosti stačí.

Jiná role  

Předat tzv. “Chrtího Oscara“ přišla i Kateřina Neumannová, která si nedávno pořídila jorkšírského teriéra. Ten se bohužel s chrty nemůže v běhu měřit, a proto ho nechala doma. Úspěšná česká sportovkyně, která je zvyklá ceny spíš přebírat, než udělovat, s radostí tento úkol přijala. „Je zvláštní při předávání cen stát na druhé straně. Tím spíš, když vítězem není člověk, ale pes. Myslím, že z ceny má asi větší radost majitel. Chrt by byl určitě radši, kdyby byla soška omotaná pořádně vyuzenými buřty,“ komentovala s humorem udílení cen Kateřina Neumannová. Těžko říct, jak hodnotit módu přítomných VIP a zda ji vůbec srovnávat s tou chrtí. Ne jeden pohled však spočinul na perfektně upravené chrtí slečně Queen Vuitton, která měla růžově nalakované drápky a ve stejné barvě i květinový přívěsek na obojku. Kabelku a šálu Louis Vuitton ale tentokrát nechala doma. Agáta Prachařová, která na místě oslavila své 29. narozeniny, sklidila velký úspěch, protože si své nehty nalakovala úplně stejně, jako právě Vuittonka. Hned se z nich staly kamarádky, což je patrné z pořízených fotografií.

Ideální podmínky  

Majitelé greyhoundů, kteří se sdružují v České Greyhound Dostihové Federaci, nenechají svého psa startovat na kluzké travnaté dostihové dráze a nestaví je na start víckrát, než jednou za 24 hodin. „Chrti trénují na nejlepší závodní dráze s pískovým tělesem v Praze – Motole, kde mají vynikající podmínky pro trénink i závodění. Díky tomu mohou závodit bez problémů i ve vyšším věku, než je obvyklé v celé Evropě,“ řekl s hrdostí Zdenek Grondol, prezident CGDF a dodal: „na závodní dráze kontinentální Evropy stěží uvidíte chrta, kterému je 5-6 let. U nás v CGDF soutěží klidně i desetiletí chrti, na kterých vidíte, že jsou plni síly a závodění jim přináší radost.“ Na začátku sezóny 2013 se do závodů kvalifikovalo celkem 14 greyhoundů, což je na dostihovou dráhu v Česku úctyhodný výkon, který se snad bude s nástupem skvělé dostihové dráhy v Motole nadále zvyšovat.

Přijďte se podívat

V kategorii Zlatý chrt Sprint – sir získal nejvíce bodů pes Gucci a v kategorii Zlatý chrt Sprint – lady to byla fenka Dior, která se stala absolutním vítězem šampionátu. Jakkoli to zní neuvěřitelně, je faktem skutečnost, že drobná pětiletá závodnice Dior získala již čtvrtým rokem nejvyšší počet bodů a odnesla si tak nejvyšší ocenění Zlatý chrt – Velmistr Par Excellence, který zatím žádný jiný chrt neobdržel a který musel být vytvořen přímo pro ni. To Gucci je tříletý statný pes, který si připsal vítězství druhým rokem, čímž dosáhl titulu Zlatý chrt – Mistr. V kategorii Zlatý chrt Classic si první místo vybojovali tříletí sourozenci fena Vuitton a pes Gabbana a oba dosáhli prvního stupně ocenění Zlatý chrt – Vítěz. V novém Greyhound Parku Motol je možnost nejen sledovat chrtí závody, ale kdokoliv může přijít a užít si den plný zábavy a adrenalinu. K dispozici jsou k zapůjčení motokáry, minibiky, šlapací čtyřkolky, nebo třeba segwaye.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama