reklama

Kolektivní sport v Česku žije. Populární je především fotbal a hokej, pozadu ale není ani volejbal, florbal či basketbal

reklama

Češi jsou nejméně zdravým národem na světě, ukázal nedávno průzkum britské kliniky Clinic Compare. Chybí nám pohyb, varují už několik let odborníci. Přitom amatérskému sportu se Češi věnují rádi. Platforma Týmuj.cz, která slouží k organizaci sportovních týmů, má už přes 160 tisíc registrovaných uživatelů. A jejich počet stále roste.

Nejpopulárnějším sportem je fotbal, zejména u dětí vede s velkým přehledem, věnuje se mu 60 % registrovaných uživatelů Týmuj. Od 15 let se zvyšuje podíl florbalu, muži mezi 35 a 55 lety se velmi často baví hokejem. Ve vyšším věku je populární volejbal, který hrají muži i ženy, roste také obliba basketbalu. Kromě toho jsou na Týmuj.cz registrované i nesportovní party a individuální sportovci. Jen v září se přes 124 tisíc uživatelů zúčastnilo 15 tisíc akcí. Na říjen je naplánováno ještě o tisícovku více sportovních událostí.

Jednotlivé týmy organizují „kapitáni“, tedy ti nejaktivnější členové družstev, týmů či skupin rozličného věku (nejčastěji třicátníci). Organizátory jsou samozřejmě i trenéři (nejen) dětských týmů nebo spolupracovníci v rámci firemních aktivit. Týmuj ale stejně dobře poslouží i pro kurzy soukromých instruktorů, v posledním roce se zvýšil podíl lektorů a trenérů, kteří přes Týmuj zvou své zákazníky na lekce jógy, crossfit tréninky nebo třeba na dnes populární pole dance.

Kromě webové stránky nově funguje i mobilní aplikace Týmuj pro iOS i Android, jež zvyšuje flexibilitu týmové organizace i komunikace. Za poslední měsíc ji použilo více než 11 tisíc uživatelů. I přes konkurenci Facebooku a dalších sociálních sítí, které rovněž umožňují pořádání událostí, si jich uživatelé přes Týmuj.cz za devítiletou dobu její existence domluvili už takřka 1,5 milionu.

Proč je Týmuj.cz tak populární?

  • Snadná organizace sportovního týmu (soupiska, události a docházka, všechno na jednom místě).
  • Rychlá komunikace mezi členy týmu odkudkoliv (mobilní aplikace vás upozorní na každou novou událost či změnu).
  • Plánování tréninků a zápasů (všichni budou vědět, v kolik a kde začíná příští trénink).
  • Přehledná statistika docházky (snadno zjistíte, kdo pravidelně chodí a kdo by mohl přidat).
  • Je pro všechny zdarma.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama