Vyberte stránku

FirstStyle

magazine

Komora certifikovaných účetních slaví 20 let od svého vzniku

Na den přesně20 let uplynulo v sobotu 13. dubna 2019 od založení profesní organizace Komory certifikovaných účetních (KCÚ). Na oslavě k výročí, která probíhala na Petřínských terasách, byly zakládajícím členům a těm, kteří působili v orgánech Komory, předány pamětní listy a mince. Cílem KCÚ je soustavně podporovat a rozvíjet účetní profesi ve veřejném i státním prostoru.

Komora certifikovaných účetních sdružuje odborníky, kteří jsou absolventy systému certifikace účetní profese v ČR, případně obdobného systému jiné členské organizace IFAC.Oslava k  dvacetiletému založení probíhala v odpoledních hodinách v Restaurantu Petřínské terasy,kde se sešlo okolo stovky členů. Komora založila tradici “Síňslávy”účetní profese, donížbyla za celoživotní přínos účetnictvíuvedena profesorka Dana Kovanicová. Dále Lubomír Harna, jeden z otců certifikace účetní profese a Martin Unzeitig, předseda KCÚv letech 2007 až 2009.

 „Oslava Komory jako profesní organizace byla určena zejména pro členy, kteří ji tvoří a svojí aktivitou podporují. Současně vnímám, že Komora je na určitém pomyslném zlomu svého působení. To souvisí se změnami, které zasahují i samotnou účetní profesi. Jde především o digitalizaci, kterou je potřeba více dostat do povědomí nejen samotných účetních, ale také naší Komory,” uvedl Libor Vašek, předseda KCÚ.

Podle něj nejbližší léta pravděpodobně přinesou zásadní změny v koncepci české účetní legislativy, které jsou spojené právě s informačními technologiemi.

Pro účetní tak nemá být digitalizace předmětem obav, ale naopak ji mají chápat jako významného pomocníka při každodenní rutině, která je s vedením účetnictvím často spojována. Komora chce být připravena na všechny změny, které se nejen k tomuto procesu vážou. S tím souvisí nejzásadnější úkol do dalších let. Prezentovat účetní profesi jako moderní a zajímavé povolání, kde být součástí Komory jako otevřené a mladistvé profesní organizace je prestižní záležitostí,“ dodal Libor Vašek.

Komora certifikovaných účetních má v současnosti 1053 členů, pro které loni uspořádala šest desítek vzdělávacích, společenských a kulturních akcí po celé České republice.  Její hlavní náplní je vzdělávat členy v aktuálních trendech v oblasti účetnictví. Dále si klade za cíl zastupovat profesi účetních ve veřejném prostoru a aktivně spolupracovat se státní správou v oblasti legislativních změn.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama