reklama

Koncert legendárního Paca de Lucía uzavírá charitativní projekt Flamenco De Sofa

reklama

Charitativní on-line festival Flamenco De Sofa, který od začátku června systematicky podporuje konkrétní španělské umělce, jde do velkého finále. Jako překvapení si pořadatelé připravili ve spolupráci s Českou televizí jako poslední představení legendu flamenkové kytary Paca de Lucía.

Od 13. až do 19. srpna mohou zájemci zhlédnout záznam z koncertu PACO DE LUCÍA & SEPTET, který se uskutečnil v roce 1996 v Brně. Spolu s ním vystoupili zpěvák Pepe de Lucía a tanečník Joaquín Grilo. Diváci mají nyní jedinečnou možnost vychutnat si první koncert Septeta Paca de Lucía v České republice, který se odehrál v samotném závěru náročného evropského turné. Finance vybrané během promítacího týdne budou poslány nové Nadaci Paca de Lucía, která má za cíl podporovat mladé a začínající umělce. „Mám obrovskou radost, že se nám podařilo Flamenco de Sofa zakončit takovýmto flamenkovým klenotem.“  říká ředitelka festivalu Karol Martincová a dodává: „festival měl mezi umělci i diváky velký úspěch. Moc děkujeme všem, kteří se rozhodli umělce v nelehké době podpořit.

Projekt Famenco de Sofa vznikl v České republice s myšlenkou pomoci umělcům, kteří pochází z jedné z nejvíce pandemií zasažených zemí.

Stream závěrečného představení je možné zhlédnout od 13. do 19. srpna na webových a facebookových stránkách festivalu zdarma. V tomto termínu mohou také diváci přispívat do virtuálního „klobouku“ libovolnou částkou. Festival Flamenco De Sofa uvede nahrávku s laskavým svolením Pacovy rodiny, managementu a České televize.

On-line festival Flamenco De Sofa pořádá festival Den flamenka. Více informací najdete na www.flamencodesofa.com.

PACO DE LUCÍA & SEPTET: KONCERT, 2. května 1996, Česká republika
Zpěvák Pepe de Lucía, tanečník Joaquín Grilo a především slavný kytarista Paco de Lucía, to jsou hlavní protagonisté koncertu španělského flamenka, které rozehřálo začátkem května přeplněný sál brněnského Boby Centra. Tato událost zahájila koncertní sérii JAZZ MEETS WORLD, která v letošním roce vstoupila do své 25. sezóny pod dramaturgickým vedením Petra Pylypova a jeho hudební agentury P&J Music.

Den flamenka již pět let přináší na pár dní do podzimní Prahy vášnivou i radostnou atmosféru španělské fiesty.Přidává se tak k celosvětovým oslavám Mezinárodního Dne flamenka, který byl ustanoven na 16. listopadu, kdy bylo flamenko v roce 2010 zapsáno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Vždy v listopadu festival po čtyři dny představuje v Praze ty nejzářivější flamenkové hvězdy, které plní prestižní sály nejen doma ve Španělsku. Program přináší jak koncerty či taneční představení tak workshopy, výstavy, bazar či pravou flamenkovou fiestu. Letošní VI. ročník by se měl uskutečnit od 19. do 22. listopadu 2020.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama