Koncerty Most přes oceán přinesou do Prahy, Brna a Olomouce jedinečnost klavírní improvizace

Autor: dne 18 ledna 2020

S koncerty s názvem Most přes oceán budou od 14. do 16. dubna 2020 projíždět česká města klavírní improvizátoři Jiří Pazour a Ann Park Rose. První koncert se uskuteční 14. dubna v Praze v Koncertním sále Pražské konzervatoře, druhý 15. dubna v Brně v Sále Milosrdných bratří a třetí 16. dubna v olomouckém sále Reduta. Publikum ve třech městech bude mít možnost vyslechnout řadu improvizací inspirovaných skladbami slavných českých a amerických hudebních skladatelů, hudební příběhy pro dva klavíry a také několik improvizací na témata z publika. Vstupenky jsou k dostání na smsticket.cz za 350 Kč, v kombinaci s CD Most přes oceán pak za 500 Kč.

Publikum ve třech městech bude mít možnost vyslechnout řadu improvizací inspirovaných skladbami slavných českých a amerických hudebních skladatelů, hudební příběhy pro dva klavíry a také několik improvizací na témata z publika.

„S Ann Park Rose jsme se poprvé setkali v roce 2016 na festivalu hudební improvizace v Kanadě. Její hudební projev mi byl blízký od první chvíle a jsem velmi rád, že se nám podařilo navázat spolupráci, nahrát společné CD a uspořádat hned tři koncerty – v Praze, Brně a Olomouci,“ říká klavírista, skladatel a improvizátor Jiří Pazour.

Improvizace i křest CD

Koncert poskytne publiku neopakovatelnou možnost vyslechnout nové původní skladby Jiřího Pazoura a Ann Park Rose a zároveň pozorovat jejich společné hudební myšlení během improvizace na dva klavíry. Na programu koncertu jsou improvizace inspirované skladbami českých i amerických hudebních skladatelů, hudební příběhy pro dva klavíry a v druhé části večera pak improvizace na témata z publika.

V závěru koncertu bude slavnostně pokřtěno CD Most přes oceán, které Jiří Pazour a Ann Park Rose v roce 2017 společně natočili v USA a které nyní vychází v České republice. CD bude k dostání na místě koncertu, ale je možné si jej objednat předem dohromady se vstupenkou za 500 Kč. Samostatná vstupenka je v prodeji za cenu 350 Kč. Obě varianty jsou k dostání na smsticket.cz.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď