reklama

Kontaktní čočky a make-up? Ano, ale pozor na pořadí!

reklama

Kontaktní čočky jsou praktickým pomocníkem, a zároveň, na rozdíl od dioptrických brýlí, nechávají vyniknout naši přirozenou krásu. Pokud ji chcete ještě podtrhnout líčením, měli byste dát pozor, aby dekorativní kosmetika čočkám neublížila. Jak tedy postupovat při líčení, nosíte-li kontaktní čočky?

Nejprve si nandejte kontaktní čočky a až poté naneste make-up a líčení očí. Tím se vyhnete nežádoucímu ušpinění čoček. Naopak před odličováním čočky nejprve vyjměte a až poté odstraňte make-up. Dále platí, že byste se měli vyhnout mastné a krémové kosmetice – lepší je použít nealergenní výrobky na bázi vody. Pozor také na kontakt čoček s laky na vlasy, spreji a parfémy. Ideálně je aplikujte před nasazením čoček, nebo alespoň při jejich aplikaci zavřete oči.

Stejný postup platí i v případě, že se potřebujete přes den přepudrovat. Skvělým doplňkem vašeho make-upu můžou být přirozeně vypadající barevné kontaktní čočky TopVue Color. Ty se prodávají např. na www.alensa.czve verzi dioptrické (na jeden den, či třicet dní) i jednodenní bez dioptrií. Vybrat si můžete ze šesti barev (hnědá, zelená, modrá, soft grey, sapphire blue a fresh green). Doporučení cena za balení deseti kusů je 289 Kč. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama