reklama

Korejské turné a koncert ve vídeňském Musikvereinu

reklama

Janáčkova filharmonie Ostrava se v neděli 10. listopadu opět vydala na cesty. Tentokrát zamířila do Asie, konkrétně do Jižní Koreje, kam zajíždí pravidelně od roku 1992. V rámci turné se, ostravský orchestr řízený Leošem Svárovským se sólistou Lukášem Vondráčkem, představí od 12. do 17. listopadu na šesti koncertech v pěti městech (Tegu, Soul, Kwangju, Sogüpcho a Tchongjong – 2 koncerty).  Letošní zahraniční misi zakončí JFO 8. prosince v prestižním vídeňském Musikvereinu.

Janáčkova filharmonie v korejských městech vystoupí s ryze slovanským programem. „Turné Korea 2019 je nejrozsáhlejší turné v tomto roce. Předcházela mu pečlivá příprava, za kterou stojí zejména manažer orchestru Ondřej Daněk. V Koreji se budeme prezentovat v tom nejlepším světle a opravdu přivezeme z našeho kraje to nejlepší. Jako sólista s námi totiž vystoupí fenomenální pianista Lukáš Vondráček, rodák z nedaleké Opavy a vítěz soutěže Královny Alžběty v Bruselu. Zahraje efektní Prokofjevův Třetí klavírní koncert, po kterém posluchači uslyší Dvořákovu Symfonii č. 7. Bude nám ctí představit jednoho z nejvýznamnějších klavíristů světového jména i korejskému publiku, které jej dosud příliš nezná. O tohle představení však nepřijde ani ostravské publikum, protože celý program po návratu z turné zahrajeme i doma,“ říká ředitel JFO Jan Žemla. Korejské turné je realizováno za finanční podpory Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury.

Mezinárodní prezentace Janáčkovy filharmonie Ostrava je pro orchestr i pro město Ostravu mimořádně důležitá. Hudba je vlastně takovým vývozním produktem svého města i kraje. Kvalita tohoto produktu pak má zásadní vypovídací hodnotu o tom, jak k péči o kulturu přistupujeme.

Svou zahraniční misi v letošním roce zakončí Janáčkova filharmonie Ostrava 8. prosince tím nejlepším možným způsobem – vystoupením ve Zlatém sále vídeňského Musikvereinu. Což je jeden z nejprestižnějších evropských koncertních sálů, přestože byl postaven už v 19. století, jeho akustika je mimořádná. Po nedávném vystoupení JFO v sále Labské filharmonie v Hamburku je to tak další výrazná destinace, a to poměrně v krátké době. Tato pozvání svědčí o skvělé umělecké kondici ostravského orchestru,“ doplňuje Jan Žemla.

Koncertní dům hudebního spolku Musikverein je nejproslulejším centrem klasické hudby v celé Vídni. Milióny milovníků hudby z celého světa znají vídeňský koncertní dům hudebního spolku Musikverein jako jeden z nejtradičnějších koncertních domů, který hostí umělce té nejvyšší úrovně. Budova na náměstí Karlsplatz, nedaleko skvostného bulváru Ringstraße, která připomíná chrám, byla vystavěna v roce 1870 Theophilem Hansenem v pseudohistorickém stylu.

Velký sál, nebo také „Zlatý sál“ v koncertním domě hudebního spolku Musikverein je proslulý svým nádherným vybavením. Stejně tak fantastická jako vzhled je i zdejší akustika – hudební zážitky díky dokonalému ozvučení jsou jedinečné i na světové úrovni. Ze Zlatého sálu se každoročně přenáší Novoroční koncert Vídeňské filharmonie pro milióny televizních diváků po celém světě.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama