reklama

Kouřimské děti podpořily pacienty s roztroušenou sklerózou

reklama

Knihy i rodinné vstupné do muzea dostaly děti ze Základní školy Miloše Šolleho v Kouřimi. Ceny získaly za výkresy, které poslaly do soutěže Rozsviťme Českou republiku. Účelem projektu je podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou. Jeho symbolem je právě slunečnice a děti ji ztvárnily v mnoha podobách.

„Těší nás, kolik dětí nám poslalo své obrázky slunečnic. Tato květina symbolizuje naději pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Kresby byly stejně jako slunečnice naplněny optimismem,“ říká organizátorka soutěže Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS.Dětem ze Základní školy Miloše Šolleho v Kouřimi přijeli zástupci NF IMPULS poděkovat za podporu osobně a předali jim diplomy a dárky. Porota i lidé v internetovém hlasování ocenili celkem 7 dětí. Mezi nimi například žačku II. stupně Ellu, která ve výtvarné soutěži získala druhé místo.

Za své výkresy dostaly děti knihy a rodinné vstupenky do Muzea hudby. Kampaň Rozsviťme Českou republiku odstartovala již na jaře. V několika městech po celé republice lidé podpořili pacienty s roztroušenou sklerózou vysázením slunečnic. Nemocí trpí v tuzemsku více než 20 000 lidí. „Snažíme se na onemocnění upozorňovat a zároveň bořit mýty, které kolem něj panují. Lidé bohužel stále často podceňují první příznaky onemocnění, například problémy s rovnováhou nebo ztrátu citlivosti. Včasné léčení přitom může zachránit desítky let aktivního života,“ vysvětluje Kateřina Bémová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama