reklama

Krásná jako mořská panna

reklama

Mořské panny byly vždy symbolem krásy a svůdnosti, a není se čemu divit. Mořská voda, řasy i bahno jsou doslova přírodními zázraky v péči o pleť, který už tisíce let oceňují ženy po celém světě. Bohužel, u nás si mimo dovolenou v zahraničí moře moc neužijeme, a tak se musíme umět poradit i jinak.

Mořské řasy

Tyto rostlinky jsou považovány za superpotravinu zcela právem. Obsahují až 15x více minerálních látek než zelenina a díky chlorofylu pomáhají organismu od toxických látek, což vaše tělo ocení zvenku i zevnitř. Na trhu najdete hned několik značek, které se přímo specializují na výrobu „mořské“ kosmetiky, jednou z nich je například Thalion. Krémy s obsahem řas pokožku velmi účinně omlazují a navrací jí pružnost. Mořské řasy vyrovnávají pH pokožky, hloubkově ji hydratují a vyživují. Ocení je tak nejen ty, které bojují s vráskami, ale také ženy s problematickou a aknózní pletí.

Hydratační sérum, Thalion

Mořská sůl

Kromě relaxace je pobyt u moře důležitý pro ty, kteří trpí kožními nemocemi. Hojivé účinky mořské soli působí skvěle na lupénku, ekzémy i kožní plísně. Obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků, jako například vápník, hořčík, sodík, železo, jód, brom, draslík a další. Látky obsažené v mořské vodě pronikají pokožkou, stimulují látkovou výměnu organismu a zrychlují krevní oběh. Mořská sůl působí antibakteriálně, urychluje tak hojení ran a kůži celkově regeneruje.

Peeling s mořskou solí, Sabon

Bahno z Mrtvého moře

Jeho účinky znala už Kleopatra. Černé bahno obsahující velké množství minerálů a stopových prvků pokožku okamžitě vypne, detoxikuje a zregeneruje, a pomáhá i při léčbě kožních onemocnění. Zábaly z léčivého bahna jsou skvělým doplňkem hubnoucích procedur, díky podpoře látkové výměny v podkožních vrstvách napomáhají zmírnit celulitidu. Nahřáté bahno zase uvolňuje svaly a klouby. Nebojte se ho použít i na vlasy, pokud trpíte lupy a mastící se pokožkou hlavy.

Zábal z černého bahna, Jericho cosmetic

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama