reklama

Krásné vlasy i v létě. Jde to, podívejte

reklama

Slunce, zdroj života, energie, vitamínu D, ale také nebezpečného UV záření. Chránit před těmito paprsky naše tělo už se stalo samozřejmostí, ale u vlasů tato péče často pokulhává. Chcete mít i v létě vlasy krásně lesklé a vyživené? Máme pro vás několik rad!
Správný šampon a kondicionér
Když jsou vlasy dennodenně vystaveny slunečním paprskům, je třeba nastavit nový režim a změnit typ přípravků, které na ně používáme. V první řadě je nutné vlasy dostatečně hydratovat a posílit, aby nebyly vysušené a nelámaly se. Vypořádat se se slunečním zářením pomůže šampon a kondicionér s obsahem vitamínů a antioxidantů. Vyzkoušet můžete například přírodní antioxidační šampon od značky InSight, který obsahuje beta-karoten a ve stejné řadě naleznete i kondicionér a masku na vlasy.
Péče z kuchyně
Kdo by mohl radit v péči o vlasy vystavené slunci a mořské vodě víc, než ženy ze středomoří. Vyzkoušejte jejich osvědčený zábal z olivového oleje. Vlasy pročešte a do délek vetřete kvalitní olivový olej, vše poté zabalte do potravinářské folie a ručníku. Zábal nechte působit minimálně dvacet minut, klidně však i několik hodin a vymyjte teplejší vodou. Olivový olej obsahuje vitamín E, který vlasy krásně vyživí, dodá jím lesk a vláčnost.
Přímá ochrana
Stejně jako na tělo, existují i na vlasy speciální spreje a oleje, které je ochrání proti UV záření a navíc o ně pečují a vyživují je. Za vyzkoušení stojí určitě InSight antioxidační ochranný sprej, který obsahuje kombinaci oleje z lískových oříšků, kokosového a jojobového. Vlasy jsou díky spreji chráněné proti slunci, povětrnostním vlivům a slanému vzduchu.
Zabraňte škodám
Nejúčinnější je samozřejmě chránit vlasy pokrývkou hlavy, obzvlášť pokud se chystáte na slunci trávit i několik hodin denně. Slušivý klobouk nebo kšiltovka doladí outfit a ještě vám prokáže obrovskou službu.
Pokud se jdete koupat, vlasy si vyčešte do vysokého drdolu, aby se co nejméně namočily. Namočené vlasy omyjte čistou vodou nejdříve, jak je to jen možné, rozpusťte a nechte proschnout. Nejhorší, co svým vlasům můžete udělat, je nechat je plné soli, či chloru, mokré a stažené v drdolu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama