reklama

Křehká novela Edy Kriseové Mezi pannou a babou vypráví o láskách i naplněných tužbách

reklama

Agnes, Žofie a Káťa – každá sice žije v jiné době, za jiných společenských okolností, ale jejich lásky se podobají. Životní cesty těchto žen osudově poznamenává Park lásky, místo romantických dostaveníček, kde láska vzplane, ale i zahyne, někdy lhostejně otálí a čeká na toho, kdo se chytí do jejích tenat.

Křehké lyrické příběhy, které spisovatelka Eda Kriseová na stránkách své nové knihy Mezi pannou a babou rozehrává, mají své otisky v době minulé, ale i té současné. I dnes může zahořet stejná touha nebo podobné zklamání. Knihu doplňují grafické ilustrace Anny Novotné.

Eda Kriseovábyla členkou Koordinačního centra Občanského fóra a po zvolení Václava Havla prezidentem byla jeho poradkyní, později ředitelkou odboru Stížností a milostí na Pražském hradě. Po odchodu z Kanceláře prezidenta napsala romány Kočičí životy a Misericordia, Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní; filozoficko-literární, cestovatelské eseje Čísi svět; prózy Tři Novely: Jméno, Milost a Ráchel a novela Necestou slečny H. Je autorkou životopisu Václav Havel, který vyšel v roce 1991 a v několika cizích jazycích v zahraničí. Její poslední knihou je filozofické rozjímání Duši, tělo opatruj.

Eda Kriseová: Mezi pannou a babou

Vydává Práh, 276 stran, doporučená cena 299 Kč

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama